IDTTL Division 2 Results

Home Premier Division 1 Division 3

IDTTL, Division 2

** Matches must be completed by 5 May **

(last updated 23/04/2024)

# Team P W D L A F
1 Baylham Blaggers 21 20 1 0 56 154
2 Britannia Petrels 20 13 3 4 79 121
3 Woodbridge C 20 10 1 9 85 115
4 Rosary Yellow 18 11 2 5 71 109
5 ISC B 20 10 0 10 102 98
6 Wherstead Comets 19 7 1 11 98 92
7 Rosary Green 21 2 3 16 141 69
8 Rosary Blue 21 1 1 19 168 42

player averages

Player Score % Played Team
Jimmy Tindle
3222212322223323312
42 79.2 53 Baylham Blaggers
Kevin Horseman
13120113123222113322
36 61.0 59 Woodbridge C
Mark Thorpe
322223221312121222
35 70.0 50 Baylham Blaggers
Davie Goffin
3222333223333
34 87.2 39 Britannia Petrels
Philip Pennell
32222132223112213
34 66.7 51 ISC B
Alan Brafield
3232331332332
33 91.7 36 Baylham Blaggers
Michael Ranson
21012333032222223
33 64.7 51 Rosary Yellow
Warren Beeson
31211232032131032
30 60.0 50 Woodbridge C
Nick Revell
213111122231232120
30 56.6 53 Rosary Green
Glen Laing
33333031333
28 84.8 33 Wherstead Comets
Ed Nightingale
320133220312123
28 62.2 45 Rosary Yellow
Martin Taylor
323230231301122
28 62.2 45 ISC B
Rosemary Curtis
2233213212222
27 69.2 39 Rosary Yellow
Daryl Lott
223112333222
26 74.3 35 Woodbridge C
Trevor Mowle
13121122211120221
25 49.0 51 Britannia Petrels
Marek Czuper
011121321220312021
25 46.3 54 Britannia Petrels
Scott Day
13331111333
23 69.7 33 Wherstead Comets
Samuel Pilbrough
132322322
20 74.1 27 Britannia Petrels
Paul Phelan
312201211023
18 50.0 36 Wherstead Comets
Trevor Elmy
112011120011112011
17 32.1 53 Rosary Green
John Gillett
022300111121
14 38.9 36 Rosary Blue
Phil Wolski
0012110130000210011
14 24.6 57 Rosary Blue
Robert Butler
23210020
10 41.7 24 ISC B
Des Hindle
101111212
10 37.0 27 Rosary Yellow
Richard Wyatt
010111022011
10 28.6 35 Rosary Green
Adrian Leech
11200210100010010
10 19.6 51 Rosary Blue
Graham Fretwell
2120100021
9 30.0 30 ISC B
Graham Goodwin
231
6 75.0 8 Baylham Blaggers
Tony Giddens
212
5 55.6 9 Baylham Blaggers
Dave Godbold
100220
5 27.8 18 Wherstead Comets
Melvin Ramsey
22
4 66.7 6 Wherstead Comets
Rohan Richardson-Todd
22
4 66.7 6 Britannia Petrels
Graham Leach
20001100
4 16.7 24 ISC B
Phillip Dunnett
0001010011
4 13.3 30 Wherstead Comets
Keith Potter
3
3 100.0 3 ISC B
David Aldous
11001
3 20.0 15 Baylham Blaggers
Martin Brown
2
2 66.7 3 Woodbridge C
Zhen Lu
2
2 66.7 3 Woodbridge C
Kennedy Cheng
11
2 33.3 6 Woodbridge C
Ciprian Ostafie
020
2 22.2 9 Woodbridge C
Mick Ashton
0101
2 16.7 12 Wherstead Comets
Mark Cook
1
1 33.3 3 Baylham Blaggers
Zygis Kaminskas
1
1 33.3 3 Britannia Petrels
Colin Strutt
10
1 16.7 6 Rosary Blue
Dan Sackey
0000100000
1 3.3 30 Rosary Blue
Clive Wakeman
10000000000000
1 2.4 42 Rosary Green
Johnny Clougherty
0
0 0.0 3 Baylham Blaggers
Martin Yates
0
0 0.0 3 Woodbridge C
Willie Buttigieg
0
0 0.0 3 Wherstead Comets
Jamie Davidson
00
0 0.0 6 Woodbridge C

(results submitted 23/04/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Comets                   |  8 |
-----------------------------------------------
| A | 313 | Phillip Dunnett      | X - - |  1 |
| B | 315 | Paul Phelan          | Y X Z |  3 |
| C | 353 | Glen Laing           | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Green                       |  2 |
-----------------------------------------------
| X | 287 | Clive Wakeman        | - - - |  0 |
| Y | 288 | Trevor Elmy          | - - A |  1 |
| Z | 285 | Richard Wyatt        | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Wherstead Comets          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Phillip Dunnett  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Paul Phelan  beat  Trevor Elmy  3:1 
 Paul Phelan  beat  Clive Wakeman  3:1 
 Paul Phelan  beat  Richard Wyatt  3:1 
 Glen Laing  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Glen Laing  beat  Trevor Elmy  3:0 
 Glen Laing  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Wherstead Comets won doubles: 3:0 
 Game Score:  24:9 

(results submitted 18/04/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge C                       | 10 |
-----------------------------------------------
| A | 338 | Daryl Lott           | X * Y |  2 |
| B | 337 | Kevin Horseman       | Y X * |  2 |
| C | 334 | Warren Beeson        | * Y X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Green                       |  0 |
-----------------------------------------------
| X | 286 | Nick Revell          | - - - |  0 |
| Y | 287 | Clive Wakeman        | - - - |  0 |
| Z | --- | --- CONCEDED ---     | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Woodbridge C              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Daryl Lott  beat  Nick Revell  3:2 
 Daryl Lott  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Kevin Horseman  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Kevin Horseman  beat  Nick Revell  3:1 
 Warren Beeson  beat  Clive Wakeman  3:1 
 Warren Beeson  beat  Nick Revell  3:0 
 Woodbridge C won doubles: 3:2 
 Home Conceded games gained: 9 
 Game Score:  30:6 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Blue                        |  2 |
-----------------------------------------------
| A | 280 | John Gillett         | - Z - |  1 |
| B | 281 | Phil Wolski          | - X - |  1 |
| C | 282 | Adrian Leech         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Yellow                      |  8 |
-----------------------------------------------
| X | 291 | Rosemary Curtis      | A - C |  2 |
| Y | 290 | Michael Ranson       | B C A |  3 |
| Z | 289 | Des Hindle           | C - B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Rosary Yellow             
-----------------------------------------------
Games Score:
 John Gillett  beat  Des Hindle  3:2 
 Phil Wolski  beat  Rosemary Curtis  3:2 
 Rosemary Curtis  beat  John Gillett  3:0 
 Rosemary Curtis  beat  Adrian Leech  3:1 
 Michael Ranson  beat  Phil Wolski  3:2 
 Michael Ranson  beat  Adrian Leech  3:0 
 Michael Ranson  beat  John Gillett  3:1 
 Des Hindle  beat  Adrian Leech  3:2 
 Des Hindle  beat  Phil Wolski  3:1 
 Rosary Yellow won doubles: 3:0 
 Game Score:  13:28 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Green                       |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 287 | Clive Wakeman        | - - - |  0 |
| B | 286 | Nick Revell          | Y X - |  2 |
| C | 288 | Trevor Elmy          | - - X |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Comets                   |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 313 | Phillip Dunnett      | A - - |  1 |
| Y | 315 | Paul Phelan          | - C A |  2 |
| Z | 311 | Scott Day            | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Green              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Nick Revell  beat  Paul Phelan  3:1 
 Nick Revell  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Phillip Dunnett  beat  Clive Wakeman  3:1 
 Paul Phelan  beat  Trevor Elmy  3:2 
 Paul Phelan  beat  Clive Wakeman  3:1 
 Scott Day  beat  Trevor Elmy  3:2 
 Scott Day  beat  Clive Wakeman  3:1 
 Scott Day  beat  Nick Revell  3:0 
 Rosary Green won doubles: 3:1 
 Game Score:  19:20 

(results submitted 17/04/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Petrels                  |  3 |
-----------------------------------------------
| A | 221 | Marek Czuper         | - - Y |  1 |
| B | 227 | Zygis Kaminskas      | Y - - |  1 |
| C | 220 | Trevor Mowle         | - - X |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) ISC B                              |  7 |
-----------------------------------------------
| X | 257 | Martin Taylor        | A B - |  2 |
| Y | 260 | Graham Fretwell      | - C - |  1 |
| Z | 262 | Philip Pennell       | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) ISC B                     
-----------------------------------------------
Games Score:
 Marek Czuper  beat  Graham Fretwell  3:1 
 Zygis Kaminskas  beat  Graham Fretwell  3:1 
 Trevor Mowle  beat  Martin Taylor  3:2 
 Martin Taylor  beat  Marek Czuper  3:1 
 Martin Taylor  beat  Zygis Kaminskas  3:1 
 Graham Fretwell  beat  Trevor Mowle  3:0 
 Philip Pennell  beat  Trevor Mowle  3:1 
 Philip Pennell  beat  Marek Czuper  3:0 
 Philip Pennell  beat  Zygis Kaminskas  3:1 
 ISC B won doubles: 3:2 
 Game Score:  15:25 

(results submitted 11/04/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Yellow                      |  8 |
-----------------------------------------------
| A | 292 | Ed Nightingale       | X Z Y |  3 |
| B | 291 | Rosemary Curtis      | - X Z |  2 |
| C | 290 | Michael Ranson       | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Green                       |  2 |
-----------------------------------------------
| X | 286 | Nick Revell          | - - C |  1 |
| Y | 285 | Richard Wyatt        | B - - |  1 |
| Z | 288 | Trevor Elmy          | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Yellow             
-----------------------------------------------
Games Score:
 Ed Nightingale  beat  Nick Revell  3:1 
 Ed Nightingale  beat  Trevor Elmy  3:0 
 Ed Nightingale  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Rosemary Curtis  beat  Nick Revell  3:2 
 Rosemary Curtis  beat  Trevor Elmy  3:2 
 Michael Ranson  beat  Trevor Elmy  3:1 
 Michael Ranson  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Nick Revell  beat  Michael Ranson  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Rosemary Curtis  3:1 
 Rosary Yellow won doubles: 3:1 
 Game Score:  25:13 

(results submitted 10/04/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Blue                        |  2 |
-----------------------------------------------
| A | 283 | Dan  Sackey          | - - - |  0 |
| B | 281 | Phil Wolski          | Y - - |  1 |
| C | 282 | Adrian Leech         | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Petrels                  |  8 |
-----------------------------------------------
| X | 222 | Davie Goffin         | A B C |  3 |
| Y | 221 | Marek Czuper         | - C A |  2 |
| Z | 220 | Trevor Mowle         | - A B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Petrels         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Phil Wolski  beat  Marek Czuper  3:2 
 Adrian Leech  beat  Trevor Mowle  3:0 
 Davie Goffin  beat  Dan  Sackey  3:1 
 Davie Goffin  beat  Phil Wolski  3:1 
 Davie Goffin  beat  Adrian Leech  3:2 
 Marek Czuper  beat  Adrian Leech  3:1 
 Marek Czuper  beat  Dan  Sackey  3:1 
 Trevor Mowle  beat  Dan  Sackey  3:1 
 Trevor Mowle  beat  Phil Wolski  3:0 
 Britannia Petrels won doubles: 3:1 
 Game Score:  14:26 

(results submitted 09/04/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Baylham Blaggers                   |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 273 | Jimmy Tindle         | X Z - |  2 |
| B | 269 | Mark Thorpe          | - X Z |  2 |
| C | 275 | Alan Brafield        | Z - X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Comets                   |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 314 | Dave Godbold         | - - - |  0 |
| Y | 353 | Glen Laing           | B C A |  3 |
| Z | 315 | Paul Phelan          | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Baylham Blaggers          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Jimmy Tindle  beat  Dave Godbold  3:1 
 Jimmy Tindle  beat  Paul Phelan  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Dave Godbold  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Paul Phelan  3:0 
 Alan Brafield  beat  Paul Phelan  3:1 
 Alan Brafield  beat  Dave Godbold  3:0 
 Glen Laing  beat  Mark Thorpe  3:0 
 Glen Laing  beat  Alan Brafield  3:0 
 Glen Laing  beat  Jimmy Tindle  3:1 
 Baylham Blaggers won doubles: 3:2 
 Game Score:  22:13 

(results submitted 05/04/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge C                       |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 337 | Kevin Horseman       | X - Y |  2 |
| B | 359 | Ciprian Ostafie      | - - - |  0 |
| C | 338 | Daryl Lott           | - Y X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Baylham Blaggers                   |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 270 | David Aldous         | - B - |  1 |
| Y | 273 | Jimmy Tindle         | B - - |  1 |
| Z | 275 | Alan Brafield        | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Baylham Blaggers          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Kevin Horseman  beat  David Aldous  3:1 
 Kevin Horseman  beat  Jimmy Tindle  3:0 
 Daryl Lott  beat  Jimmy Tindle  3:1 
 Daryl Lott  beat  David Aldous  3:0 
 David Aldous  beat  Ciprian Ostafie  3:0 
 Jimmy Tindle  beat  Ciprian Ostafie  3:0 
 Alan Brafield  beat  Daryl Lott  3:2 
 Alan Brafield  beat  Kevin Horseman  3:0 
 Alan Brafield  beat  Ciprian Ostafie  3:2 
 Baylham Blaggers won doubles: 3:1 
 Game Score:  17:20 

(results submitted 03/04/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Petrels                  |  8 |
-----------------------------------------------
| A | 222 | Davie Goffin         | X Z Y |  3 |
| B | 223 | Samuel Pilbrough     | - X Z |  2 |
| C | 220 | Trevor Mowle         | Z - X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) ISC B                              |  2 |
-----------------------------------------------
| X | 259 | Robert Butler        | - - - |  0 |
| Y | 257 | Martin Taylor        | B C - |  2 |
| Z | 261 | Graham Leach         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Petrels         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Davie Goffin  beat  Robert Butler  3:2 
 Davie Goffin  beat  Graham Leach  3:0 
 Davie Goffin  beat  Martin Taylor  3:0 
 Samuel Pilbrough  beat  Robert Butler  3:0 
 Samuel Pilbrough  beat  Graham Leach  3:2 
 Trevor Mowle  beat  Graham Leach  3:0 
 Trevor Mowle  beat  Robert Butler  3:1 
 Martin Taylor  beat  Samuel Pilbrough  3:2 
 Martin Taylor  beat  Trevor Mowle  3:1 
 Britannia Petrels won doubles: 3:0 
 Game Score:  27:11 

(results submitted 27/03/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Petrels                  |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 222 | Davie Goffin         | X Z Y |  3 |
| B | 221 | Marek Czuper         | - - - |  0 |
| C | 220 | Trevor Mowle         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Yellow                      |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 292 | Ed Nightingale       | - B C |  2 |
| Y | 290 | Michael Ranson       | B C - |  2 |
| Z | 291 | Rosemary Curtis      | C - B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Petrels         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Davie Goffin  beat  Ed Nightingale  3:0 
 Davie Goffin  beat  Rosemary Curtis  3:1 
 Davie Goffin  beat  Michael Ranson  3:1 
 Ed Nightingale  beat  Marek Czuper  3:1 
 Ed Nightingale  beat  Trevor Mowle  3:1 
 Michael Ranson  beat  Marek Czuper  3:2 
 Michael Ranson  beat  Trevor Mowle  3:2 
 Rosemary Curtis  beat  Trevor Mowle  3:2 
 Rosemary Curtis  beat  Marek Czuper  3:1 
 Britannia Petrels won doubles: 3:1 
 Game Score:  21:21 

(results submitted 25/03/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Comets                   |  8 |
-----------------------------------------------
| A | 311 | Scott Day            | X Z Y |  3 |
| B | 315 | Paul Phelan          | Y - - |  1 |
| C | 353 | Glen Laing           | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) ISC B                              |  2 |
-----------------------------------------------
| X | 262 | Philip Pennell       | - B - |  1 |
| Y | 261 | Graham Leach         | - - - |  0 |
| Z | 257 | Martin Taylor        | - - B |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Wherstead Comets          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Scott Day  beat  Philip Pennell  3:1 
 Scott Day  beat  Martin Taylor  3:2 
 Scott Day  beat  Graham Leach  3:0 
 Paul Phelan  beat  Graham Leach  3:0 
 Glen Laing  beat  Martin Taylor  3:0 
 Glen Laing  beat  Graham Leach  3:0 
 Glen Laing  beat  Philip Pennell  3:1 
 Philip Pennell  beat  Paul Phelan  3:0 
 Martin Taylor  beat  Paul Phelan  3:1 
 Wherstead Comets won doubles: 3:2 
 Game Score:  25:12 

(results submitted 21/03/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Blue                        |  2 |
-----------------------------------------------
| A | 280 | John Gillett         | X - Y |  2 |
| B | 281 | Phil Wolski          | - - - |  0 |
| C | 283 | Dan  Sackey          | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Comets                   |  8 |
-----------------------------------------------
| X | 325 | Melvin Ramsey        | - B C |  2 |
| Y | 314 | Dave Godbold         | B C - |  2 |
| Z | 311 | Scott Day            | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Wherstead Comets          
-----------------------------------------------
Games Score:
 John Gillett  beat  Melvin Ramsey  3:2 
 John Gillett  beat  Dave Godbold  3:2 
 Melvin Ramsey  beat  Phil Wolski  3:0 
 Melvin Ramsey  beat  Dan  Sackey  3:1 
 Dave Godbold  beat  Phil Wolski  3:0 
 Dave Godbold  beat  Dan  Sackey  3:0 
 Scott Day  beat  Dan  Sackey  3:1 
 Scott Day  beat  John Gillett  3:1 
 Scott Day  beat  Phil Wolski  3:1 
 Wherstead Comets won doubles: 3:1 
 Game Score:  11:28 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Green                       |  5 |
-----------------------------------------------
| A | 287 | Clive Wakeman        | - - - |  0 |
| B | 286 | Nick Revell          | Y - Z |  2 |
| C | 288 | Trevor Elmy          | Z - X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Yellow                      |  5 |
-----------------------------------------------
| X | 290 | Michael Ranson       | A B - |  2 |
| Y | 291 | Rosemary Curtis      | - C A |  2 |
| Z | 289 | Des Hindle           | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Green              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Nick Revell  beat  Rosemary Curtis  3:2 
 Nick Revell  beat  Des Hindle  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Des Hindle  3:1 
 Trevor Elmy  beat  Michael Ranson  3:2 
 Michael Ranson  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Michael Ranson  beat  Nick Revell  3:1 
 Rosemary Curtis  beat  Trevor Elmy  3:1 
 Rosemary Curtis  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Des Hindle  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Rosary Green won doubles: 3:0 
 Game Score:  17:20 

(results submitted 19/03/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Baylham Blaggers                   |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 273 | Jimmy Tindle         | X Z Y |  3 |
| B | 269 | Mark Thorpe          | Y - Z |  2 |
| C | 275 | Alan Brafield        | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Green                       |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 288 | Trevor Elmy          | - B - |  1 |
| Y | 287 | Clive Wakeman        | - - - |  0 |
| Z | 285 | Richard Wyatt        | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Baylham Blaggers          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Jimmy Tindle  beat  Trevor Elmy  3:1 
 Jimmy Tindle  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Jimmy Tindle  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Clive Wakeman  3:1 
 Mark Thorpe  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Alan Brafield  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Alan Brafield  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Alan Brafield  beat  Trevor Elmy  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Mark Thorpe  3:1 
 Baylham Blaggers won doubles: 3:2 
 Game Score:  28:7 

(results submitted 18/03/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) ISC B                              |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 257 | Martin Taylor        | - Z - |  1 |
| B | 262 | Philip Pennell       | - X Z |  2 |
| C | 261 | Graham Leach         | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge C                       |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 338 | Daryl Lott           | A - C |  2 |
| Y | 337 | Kevin Horseman       | B C A |  3 |
| Z | 345 | Martin Yates         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Woodbridge C              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Martin Taylor  beat  Martin Yates  3:1 
 Philip Pennell  beat  Daryl Lott  3:1 
 Philip Pennell  beat  Martin Yates  3:0 
 Graham Leach  beat  Martin Yates  3:0 
 Daryl Lott  beat  Martin Taylor  3:2 
 Daryl Lott  beat  Graham Leach  3:2 
 Kevin Horseman  beat  Philip Pennell  3:2 
 Kevin Horseman  beat  Graham Leach  3:2 
 Kevin Horseman  beat  Martin Taylor  3:1 
 Woodbridge C won doubles: 3:1 
 Game Score:  22:20 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Comets                   |  2 |
-----------------------------------------------
| A | 313 | Phillip Dunnett      | - - - |  0 |
| B | 353 | Glen Laing           | - - Z |  1 |
| C | 311 | Scott Day            | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Petrels                  |  8 |
-----------------------------------------------
| X | 222 | Davie Goffin         | A B C |  3 |
| Y | 221 | Marek Czuper         | B - A |  2 |
| Z | 220 | Trevor Mowle         | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Petrels         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Glen Laing  beat  Trevor Mowle  3:2 
 Scott Day  beat  Marek Czuper  3:2 
 Davie Goffin  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Davie Goffin  beat  Glen Laing  3:0 
 Davie Goffin  beat  Scott Day  3:0 
 Marek Czuper  beat  Glen Laing  3:2 
 Marek Czuper  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Trevor Mowle  beat  Scott Day  3:2 
 Trevor Mowle  beat  Phillip Dunnett  3:1 
 Britannia Petrels won doubles: 3:1 
 Game Score:  12:28 

(results submitted 16/03/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge C                       | 10 |
-----------------------------------------------
| A | 338 | Daryl Lott           | X Z Y |  3 |
| B | 334 | Warren Beeson        | Y X Z |  3 |
| C | 337 | Kevin Horseman       | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Blue                        |  0 |
-----------------------------------------------
| X | 281 | Phil Wolski          | - - - |  0 |
| Y | 283 | Dan  Sackey          | - - - |  0 |
| Z | 282 | Adrian Leech         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Woodbridge C              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Daryl Lott  beat  Phil Wolski  3:0 
 Daryl Lott  beat  Adrian Leech  3:2 
 Daryl Lott  beat  Dan  Sackey  3:1 
 Warren Beeson  beat  Dan  Sackey  3:0 
 Warren Beeson  beat  Phil Wolski  3:0 
 Warren Beeson  beat  Adrian Leech  3:1 
 Kevin Horseman  beat  Adrian Leech  3:1 
 Kevin Horseman  beat  Dan  Sackey  3:0 
 Kevin Horseman  beat  Phil Wolski  3:2 
 Woodbridge C won doubles: 3:1 
 Game Score:  30:8 

(results submitted 14/03/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Green                       |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 287 | Clive Wakeman        | - - - |  0 |
| B | 286 | Nick Revell          | Y X Z |  3 |
| C | 288 | Trevor Elmy          | - - X |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) ISC B                              |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 261 | Graham Leach         | A - - |  1 |
| Y | 262 | Philip Pennell       | - C A |  2 |
| Z | 260 | Graham Fretwell      | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) ISC B                     
-----------------------------------------------
Games Score:
 Nick Revell  beat  Philip Pennell  3:2 
 Nick Revell  beat  Graham Leach  3:0 
 Nick Revell  beat  Graham Fretwell  3:1 
 Trevor Elmy  beat  Graham Leach  3:0 
 Graham Leach  beat  Clive Wakeman  3:1 
 Philip Pennell  beat  Trevor Elmy  3:1 
 Philip Pennell  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Graham Fretwell  beat  Trevor Elmy  3:0 
 Graham Fretwell  beat  Clive Wakeman  3:0 
 ISC B won doubles: 3:1 
 Game Score:  15:21 

(results submitted 13/03/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Yellow                      |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 292 | Ed Nightingale       | X - - |  1 |
| B | 291 | Rosemary Curtis      | - X - |  1 |
| C | 289 | Des Hindle           | - Y X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Baylham Blaggers                   |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 277 | Johnny Clougherty    | - - - |  0 |
| Y | 269 | Mark Thorpe          | B - A |  2 |
| Z | 273 | Jimmy Tindle         | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Baylham Blaggers          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Ed Nightingale  beat  Johnny Clougherty  3:0 
 Rosemary Curtis  beat  Johnny Clougherty  3:0 
 Des Hindle  beat  Mark Thorpe  3:1 
 Des Hindle  beat  Johnny Clougherty  3:1 
 Mark Thorpe  beat  Rosemary Curtis  3:2 
 Mark Thorpe  beat  Ed Nightingale  3:1 
 Jimmy Tindle  beat  Des Hindle  3:1 
 Jimmy Tindle  beat  Ed Nightingale  3:2 
 Jimmy Tindle  beat  Rosemary Curtis  3:1 
 Baylham Blaggers won doubles: 3:1 
 Game Score:  20:20 

(results submitted 12/03/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Baylham Blaggers                   |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 273 | Jimmy Tindle         | X * Y |  2 |
| B | 269 | Mark Thorpe          | - X * |  1 |
| C | 275 | Alan Brafield        | * Y X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) ISC B                              |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 257 | Martin Taylor        | - - - |  0 |
| Y | 262 | Philip Pennell       | B - - |  1 |
| Z | --- | --- CONCEDED ---     | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Baylham Blaggers          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Jimmy Tindle  beat  Martin Taylor  3:1 
 Jimmy Tindle  beat  Philip Pennell  3:1 
 Mark Thorpe  beat  Martin Taylor  3:2 
 Alan Brafield  beat  Philip Pennell  3:0 
 Alan Brafield  beat  Martin Taylor  3:2 
 Philip Pennell  beat  Mark Thorpe  3:0 
 Baylham Blaggers won doubles: 3:1 
 Home Conceded games gained: 9 
 Game Score:  27:10 

(results submitted 07/03/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Yellow                      |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 290 | Michael Ranson       | - Z Y |  2 |
| B | 292 | Ed Nightingale       | Y - Z |  2 |
| C | 289 | Des Hindle           | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge C                       |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 338 | Daryl Lott           | A B C |  3 |
| Y | 337 | Kevin Horseman       | - C - |  1 |
| Z | 334 | Warren Beeson        | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Yellow             
-----------------------------------------------
Games Score:
 Michael Ranson  beat  Warren Beeson  3:0 
 Michael Ranson  beat  Kevin Horseman  3:1 
 Ed Nightingale  beat  Kevin Horseman  3:1 
 Ed Nightingale  beat  Warren Beeson  3:1 
 Des Hindle  beat  Warren Beeson  3:0 
 Daryl Lott  beat  Michael Ranson  3:1 
 Daryl Lott  beat  Ed Nightingale  3:1 
 Daryl Lott  beat  Des Hindle  3:0 
 Kevin Horseman  beat  Des Hindle  3:1 
 Rosary Yellow won doubles: 3:2 
 Game Score:  21:17 

(results submitted 06/03/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Blue                        |  1 |
-----------------------------------------------
| A | 281 | Phil Wolski          | - Z - |  1 |
| B | 282 | Adrian Leech         | - - - |  0 |
| C | --- | --- CONCEDED ---     | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Green                       |  9 |
-----------------------------------------------
| X | 286 | Nick Revell          | A B * |  2 |
| Y | 285 | Richard Wyatt        | B * A |  2 |
| Z | 288 | Trevor Elmy          | * - B |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Rosary Green              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Phil Wolski  beat  Trevor Elmy  3:0 
 Nick Revell  beat  Phil Wolski  3:1 
 Nick Revell  beat  Adrian Leech  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Adrian Leech  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Phil Wolski  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Adrian Leech  3:2 
 Rosary Green won doubles: 3:2 
 Away Conceded games gained: 9 
 Game Score:  8:27 

(results submitted 05/03/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Petrels                  |  5 |
-----------------------------------------------
| A | 222 | Davie Goffin         | X Z - |  2 |
| B | 221 | Marek Czuper         | - X - |  1 |
| C | 220 | Trevor Mowle         | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge C                       |  5 |
-----------------------------------------------
| X | 337 | Kevin Horseman       | - - C |  1 |
| Y | 338 | Daryl Lott           | B C A |  3 |
| Z | 334 | Warren Beeson        | - - B |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Petrels         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Davie Goffin  beat  Kevin Horseman  3:1 
 Davie Goffin  beat  Warren Beeson  3:1 
 Marek Czuper  beat  Kevin Horseman  3:2 
 Trevor Mowle  beat  Warren Beeson  3:1 
 Kevin Horseman  beat  Trevor Mowle  3:0 
 Daryl Lott  beat  Marek Czuper  3:2 
 Daryl Lott  beat  Trevor Mowle  3:0 
 Daryl Lott  beat  Davie Goffin  3:0 
 Warren Beeson  beat  Marek Czuper  3:1 
 Britannia Petrels won doubles: 3:1 
 Game Score:  18:21 

(results submitted 01/03/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Comets                   |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 311 | Scott Day            | X - - |  1 |
| B | 353 | Glen Laing           | Y X Z |  3 |
| C | 313 | Phillip Dunnett      | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Yellow                      |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 292 | Ed Nightingale       | - - C |  1 |
| Y | 291 | Rosemary Curtis      | - C A |  2 |
| Z | 290 | Michael Ranson       | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Rosary Yellow             
-----------------------------------------------
Games Score:
 Scott Day  beat  Ed Nightingale  3:2 
 Glen Laing  beat  Rosemary Curtis  3:1 
 Glen Laing  beat  Ed Nightingale  3:1 
 Glen Laing  beat  Michael Ranson  3:0 
 Ed Nightingale  beat  Phillip Dunnett  3:1 
 Rosemary Curtis  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Rosemary Curtis  beat  Scott Day  3:1 
 Michael Ranson  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Michael Ranson  beat  Scott Day  3:0 
 Rosary Yellow won doubles: 3:1 
 Game Score:  15:22 

(results submitted 29/02/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Green                       |  3 |
-----------------------------------------------
| A | 287 | Clive Wakeman        | - - - |  0 |
| B | 286 | Nick Revell          | - - Z |  1 |
| C | 285 | Richard Wyatt        | Z - X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Petrels                  |  7 |
-----------------------------------------------
| X | 223 | Samuel Pilbrough     | A B - |  2 |
| Y | 221 | Marek Czuper         | B C A |  3 |
| Z | 220 | Trevor Mowle         | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Petrels         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Nick Revell  beat  Trevor Mowle  3:1 
 Richard Wyatt  beat  Trevor Mowle  3:2 
 Richard Wyatt  beat  Samuel Pilbrough  3:0 
 Samuel Pilbrough  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Samuel Pilbrough  beat  Nick Revell  3:1 
 Marek Czuper  beat  Nick Revell  3:2 
 Marek Czuper  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Marek Czuper  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Trevor Mowle  beat  Clive Wakeman  3:2 
 Britannia Petrels won doubles: 3:1 
 Game Score:  15:24 

(results submitted 27/02/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Baylham Blaggers                   |  8 |
-----------------------------------------------
| A | 273 | Jimmy Tindle         | X Z Y |  3 |
| B | 269 | Mark Thorpe          | Y X - |  2 |
| C | 275 | Alan Brafield        | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) ISC B                              |  2 |
-----------------------------------------------
| X | 261 | Graham Leach         | - - - |  0 |
| Y | 260 | Graham Fretwell      | - - - |  0 |
| Z | 262 | Philip Pennell       | - - B |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) ISC B                     
-----------------------------------------------
Games Score:
 Jimmy Tindle  beat  Graham Leach  3:0 
 Jimmy Tindle  beat  Philip Pennell  3:1 
 Jimmy Tindle  beat  Graham Fretwell  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Graham Fretwell  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Graham Leach  3:0 
 Alan Brafield  beat  Philip Pennell  3:0 
 Alan Brafield  beat  Graham Fretwell  3:0 
 Alan Brafield  beat  Graham Leach  3:1 
 Philip Pennell  beat  Mark Thorpe  3:2 
 ISC B won doubles: 3:0 
 Game Score:  26:8 

(results submitted 22/02/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge C                       |  8 |
-----------------------------------------------
| A | 334 | Warren Beeson        | X Z Y |  3 |
| B | 337 | Kevin Horseman       | Y X - |  2 |
| C | 346 | Martin Brown         | Z - X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Comets                   |  2 |
-----------------------------------------------
| X | 353 | Glen Laing           | - - - |  0 |
| Y | 313 | Phillip Dunnett      | - C - |  1 |
| Z | 311 | Scott Day            | - - B |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Woodbridge C              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Warren Beeson  beat  Glen Laing  3:1 
 Warren Beeson  beat  Scott Day  3:1 
 Warren Beeson  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Kevin Horseman  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Kevin Horseman  beat  Glen Laing  3:0 
 Martin Brown  beat  Scott Day  3:1 
 Martin Brown  beat  Glen Laing  3:1 
 Phillip Dunnett  beat  Martin Brown  3:0 
 Scott Day  beat  Kevin Horseman  3:1 
 Woodbridge C won doubles: 3:1 
 Game Score:  25:11 

(results submitted 21/02/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Blue                        |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 282 | Adrian Leech         | - Z - |  1 |
| B | 281 | Phil Wolski          | Y - Z |  2 |
| C | 280 | John Gillett         | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Baylham Blaggers                   |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 273 | Jimmy Tindle         | A B C |  3 |
| Y | 274 | Tony  Giddens        | - C A |  2 |
| Z | 270 | David Aldous         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Baylham Blaggers          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Adrian Leech  beat  David Aldous  3:2 
 Phil Wolski  beat  Tony  Giddens  3:0 
 Phil Wolski  beat  David Aldous  3:0 
 John Gillett  beat  David Aldous  3:0 
 Jimmy Tindle  beat  Adrian Leech  3:0 
 Jimmy Tindle  beat  Phil Wolski  3:0 
 Jimmy Tindle  beat  John Gillett  3:1 
 Tony  Giddens  beat  John Gillett  3:1 
 Tony  Giddens  beat  Adrian Leech  3:2 
 Baylham Blaggers won doubles: 3:0 
 Game Score:  16:20 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Comets                   |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 318 | Willie Buttigieg     | - - - |  0 |
| B | 353 | Glen Laing           | Y X Z |  3 |
| C | 311 | Scott Day            | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge C                       |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 338 | Daryl Lott           | A - C |  2 |
| Y | 334 | Warren Beeson        | - - A |  1 |
| Z | 337 | Kevin Horseman       | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Woodbridge C              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Glen Laing  beat  Warren Beeson  3:1 
 Glen Laing  beat  Daryl Lott  3:2 
 Glen Laing  beat  Kevin Horseman  3:0 
 Scott Day  beat  Warren Beeson  3:1 
 Daryl Lott  beat  Willie Buttigieg  3:0 
 Daryl Lott  beat  Scott Day  3:1 
 Warren Beeson  beat  Willie Buttigieg  3:1 
 Kevin Horseman  beat  Scott Day  3:1 
 Kevin Horseman  beat  Willie Buttigieg  3:0 
 Woodbridge C won doubles: 3:2 
 Game Score:  17:22 

(results submitted 13/02/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Baylham Blaggers                   |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 273 | Jimmy Tindle         | - Z Y |  2 |
| B | 269 | Mark Thorpe          | Y - - |  1 |
| C | 275 | Alan Brafield        | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Petrels                  |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 222 | Davie Goffin         | A B - |  2 |
| Y | 221 | Marek Czuper         | - - - |  0 |
| Z | 220 | Trevor Mowle         | - - B |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Baylham Blaggers          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Jimmy Tindle  beat  Trevor Mowle  3:0 
 Jimmy Tindle  beat  Marek Czuper  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Marek Czuper  3:1 
 Alan Brafield  beat  Trevor Mowle  3:0 
 Alan Brafield  beat  Marek Czuper  3:2 
 Alan Brafield  beat  Davie Goffin  3:2 
 Davie Goffin  beat  Jimmy Tindle  3:1 
 Davie Goffin  beat  Mark Thorpe  3:1 
 Trevor Mowle  beat  Mark Thorpe  3:2 
 Baylham Blaggers won doubles: 3:2 
 Game Score:  25:16 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) ISC B                              |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 257 | Martin Taylor        | X Z Y |  3 |
| B | 262 | Philip Pennell       | Y X Z |  3 |
| C | 259 | Robert Butler        | Z - X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Blue                        |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 283 | Dan  Sackey          | - - - |  0 |
| Y | 280 | John Gillett         | - C - |  1 |
| Z | 282 | Adrian Leech         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) ISC B                     
-----------------------------------------------
Games Score:
 Martin Taylor  beat  Dan  Sackey  3:0 
 Martin Taylor  beat  Adrian Leech  3:1 
 Martin Taylor  beat  John Gillett  3:1 
 Philip Pennell  beat  John Gillett  3:1 
 Philip Pennell  beat  Dan  Sackey  3:1 
 Philip Pennell  beat  Adrian Leech  3:0 
 Robert Butler  beat  Adrian Leech  3:2 
 Robert Butler  beat  Dan  Sackey  3:0 
 John Gillett  beat  Robert Butler  3:1 
 ISC B won doubles: 3:1 
 Game Score:  28:10 

(results submitted 08/02/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Yellow                      |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 292 | Ed Nightingale       | X Z Y |  3 |
| B | 290 | Michael Ranson       | - X Z |  2 |
| C | 291 | Rosemary Curtis      | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Blue                        |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 281 | Phil Wolski          | - - - |  0 |
| Y | 280 | John Gillett         | B - - |  1 |
| Z | 282 | Adrian Leech         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Yellow             
-----------------------------------------------
Games Score:
 Ed Nightingale  beat  Phil Wolski  3:1 
 Ed Nightingale  beat  Adrian Leech  3:1 
 Ed Nightingale  beat  John Gillett  3:1 
 Michael Ranson  beat  Phil Wolski  3:0 
 Michael Ranson  beat  Adrian Leech  3:2 
 Rosemary Curtis  beat  Adrian Leech  3:0 
 Rosemary Curtis  beat  John Gillett  3:1 
 Rosemary Curtis  beat  Phil Wolski  3:0 
 John Gillett  beat  Michael Ranson  3:2 
 Rosary Yellow won doubles: 3:1 
 Game Score:  29:10 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Green                       |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 285 | Richard Wyatt        | - - - |  0 |
| B | 288 | Trevor Elmy          | - X - |  1 |
| C | 286 | Nick Revell          | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge C                       |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 338 | Daryl Lott           | A - - |  1 |
| Y | 334 | Warren Beeson        | B - A |  2 |
| Z | 337 | Kevin Horseman       | - A B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Woodbridge C              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Trevor Elmy  beat  Daryl Lott  3:1 
 Nick Revell  beat  Kevin Horseman  3:0 
 Nick Revell  beat  Warren Beeson  3:2 
 Nick Revell  beat  Daryl Lott  3:1 
 Daryl Lott  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Warren Beeson  beat  Trevor Elmy  3:2 
 Warren Beeson  beat  Richard Wyatt  3:1 
 Kevin Horseman  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Kevin Horseman  beat  Trevor Elmy  3:2 
 Woodbridge C won doubles: 3:2 
 Game Score:  19:22 

(results submitted 05/02/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) ISC B                              |  2 |
-----------------------------------------------
| A | 262 | Philip Pennell       | X Z - |  2 |
| B | 259 | Robert Butler        | - - - |  0 |
| C | 261 | Graham Leach         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Petrels                  |  8 |
-----------------------------------------------
| X | 221 | Marek Czuper         | - B C |  2 |
| Y | 222 | Davie Goffin         | B C A |  3 |
| Z | 220 | Trevor Mowle         | C - B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Petrels         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Philip Pennell  beat  Marek Czuper  3:0 
 Philip Pennell  beat  Trevor Mowle  3:1 
 Marek Czuper  beat  Robert Butler  3:0 
 Marek Czuper  beat  Graham Leach  3:0 
 Davie Goffin  beat  Robert Butler  3:0 
 Davie Goffin  beat  Graham Leach  3:1 
 Davie Goffin  beat  Philip Pennell  3:1 
 Trevor Mowle  beat  Graham Leach  3:1 
 Trevor Mowle  beat  Robert Butler  3:2 
 Britannia Petrels won doubles: 3:0 
 Game Score:  11:25 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Comets                   |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 313 | Phillip Dunnett      | - - - |  0 |
| B | 315 | Paul Phelan          | - - Z |  1 |
| C | 353 | Glen Laing           | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Baylham Blaggers                   |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 269 | Mark Thorpe          | A B - |  2 |
| Y | 273 | Jimmy Tindle         | B - A |  2 |
| Z | 274 | Tony  Giddens        | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Baylham Blaggers          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Paul Phelan  beat  Tony  Giddens  3:0 
 Glen Laing  beat  Tony  Giddens  3:1 
 Glen Laing  beat  Jimmy Tindle  3:0 
 Glen Laing  beat  Mark Thorpe  3:2 
 Mark Thorpe  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Paul Phelan  3:0 
 Jimmy Tindle  beat  Paul Phelan  3:2 
 Jimmy Tindle  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Tony  Giddens  beat  Phillip Dunnett  3:1 
 Baylham Blaggers won doubles: 3:2 
 Game Score:  17:21 

(results submitted 30/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Petrels                  |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 221 | Marek Czuper         | - Z Y |  2 |
| B | 222 | Davie Goffin         | Y X Z |  3 |
| C | 223 | Samuel Pilbrough     | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Blue                        |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 280 | John Gillett         | A - - |  1 |
| Y | 281 | Phil Wolski          | - - - |  0 |
| Z | 282 | Adrian Leech         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Petrels         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Marek Czuper  beat  Adrian Leech  3:0 
 Marek Czuper  beat  Phil Wolski  3:2 
 Davie Goffin  beat  Phil Wolski  3:0 
 Davie Goffin  beat  John Gillett  3:0 
 Davie Goffin  beat  Adrian Leech  3:0 
 Samuel Pilbrough  beat  Adrian Leech  3:0 
 Samuel Pilbrough  beat  Phil Wolski  3:0 
 Samuel Pilbrough  beat  John Gillett  3:1 
 John Gillett  beat  Marek Czuper  3:0 
 Britannia Petrels won doubles: 3:0 
 Game Score:  27:6 

(results submitted 29/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Yellow                      |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 291 | Rosemary Curtis      | - - Y |  1 |
| B | 290 | Michael Ranson       | Y X Z |  3 |
| C | 292 | Ed Nightingale       | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Petrels                  |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 223 | Samuel Pilbrough     | A - C |  2 |
| Y | 221 | Marek Czuper         | - C - |  1 |
| Z | 220 | Trevor Mowle         | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Petrels         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Rosemary Curtis  beat  Marek Czuper  3:2 
 Michael Ranson  beat  Marek Czuper  3:0 
 Michael Ranson  beat  Samuel Pilbrough  3:2 
 Michael Ranson  beat  Trevor Mowle  3:0 
 Samuel Pilbrough  beat  Rosemary Curtis  3:0 
 Samuel Pilbrough  beat  Ed Nightingale  3:0 
 Marek Czuper  beat  Ed Nightingale  3:1 
 Trevor Mowle  beat  Ed Nightingale  3:1 
 Trevor Mowle  beat  Rosemary Curtis  3:1 
 Britannia Petrels won doubles: 3:1 
 Game Score:  16:22 

(results submitted 26/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge C                       |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 334 | Warren Beeson        | X Z Y |  3 |
| B | 359 | Ciprian Ostafie      | Y X - |  2 |
| C | 337 | Kevin Horseman       | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Green                       |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 288 | Trevor Elmy          | - - - |  0 |
| Y | 287 | Clive Wakeman        | - - - |  0 |
| Z | 285 | Richard Wyatt        | - - B |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Woodbridge C              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Warren Beeson  beat  Trevor Elmy  3:0 
 Warren Beeson  beat  Richard Wyatt  3:1 
 Warren Beeson  beat  Clive Wakeman  3:1 
 Ciprian Ostafie  beat  Clive Wakeman  3:1 
 Ciprian Ostafie  beat  Trevor Elmy  3:1 
 Kevin Horseman  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Kevin Horseman  beat  Clive Wakeman  3:1 
 Kevin Horseman  beat  Trevor Elmy  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Ciprian Ostafie  3:1 
 Woodbridge C won doubles: 3:1 
 Game Score:  28:9 

(results submitted 22/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) ISC B                              |  3 |
-----------------------------------------------
| A | 257 | Martin Taylor        | - - Y |  1 |
| B | 262 | Philip Pennell       | Y - Z |  2 |
| C | 260 | Graham Fretwell      | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Comets                   |  7 |
-----------------------------------------------
| X | 311 | Scott Day            | A B C |  3 |
| Y | 313 | Phillip Dunnett      | - C - |  1 |
| Z | 314 | Dave Godbold         | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Wherstead Comets          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Martin Taylor  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Philip Pennell  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Philip Pennell  beat  Dave Godbold  3:0 
 Scott Day  beat  Martin Taylor  3:2 
 Scott Day  beat  Philip Pennell  3:1 
 Scott Day  beat  Graham Fretwell  3:2 
 Phillip Dunnett  beat  Graham Fretwell  3:0 
 Dave Godbold  beat  Graham Fretwell  3:0 
 Dave Godbold  beat  Martin Taylor  3:1 
 Wherstead Comets won doubles: 3:0 
 Game Score:  15:21 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Baylham Blaggers                   |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 269 | Mark Thorpe          | X * - |  1 |
| B | 273 | Jimmy Tindle         | Y X * |  2 |
| C | 275 | Alan Brafield        | * - X |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge C                       |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 334 | Warren Beeson        | - - - |  0 |
| Y | 337 | Kevin Horseman       | - C A |  2 |
| Z | --- | --- CONCEDED ---     | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Woodbridge C              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Mark Thorpe  beat  Warren Beeson  3:1 
 Jimmy Tindle  beat  Kevin Horseman  3:1 
 Jimmy Tindle  beat  Warren Beeson  3:0 
 Alan Brafield  beat  Warren Beeson  3:2 
 Kevin Horseman  beat  Alan Brafield  3:1 
 Kevin Horseman  beat  Mark Thorpe  3:1 
 Woodbridge C won doubles: none 
 Home Conceded games gained: 9 
 Game Score:  23:13 

(results submitted 18/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge C                       |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 337 | Kevin Horseman       | - - Y |  1 |
| B | 334 | Warren Beeson        | Y - Z |  2 |
| C | 338 | Daryl Lott           | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) ISC B                              |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 257 | Martin Taylor        | A B C |  3 |
| Y | 260 | Graham Fretwell      | - - - |  0 |
| Z | 262 | Philip Pennell       | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) ISC B                     
-----------------------------------------------
Games Score:
 Kevin Horseman  beat  Graham Fretwell  3:0 
 Warren Beeson  beat  Graham Fretwell  3:0 
 Warren Beeson  beat  Philip Pennell  3:2 
 Daryl Lott  beat  Graham Fretwell  3:0 
 Martin Taylor  beat  Kevin Horseman  3:2 
 Martin Taylor  beat  Warren Beeson  3:2 
 Martin Taylor  beat  Daryl Lott  3:0 
 Philip Pennell  beat  Daryl Lott  3:1 
 Philip Pennell  beat  Kevin Horseman  3:2 
 ISC B won doubles: 3:1 
 Game Score:  20:20 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Green                       |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 287 | Clive Wakeman        | - - - |  0 |
| B | 285 | Richard Wyatt        | - X - |  1 |
| C | 286 | Nick Revell          | - Y X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Baylham Blaggers                   |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 271 | Mark Cook            | A - - |  1 |
| Y | 274 | Tony  Giddens        | B - A |  2 |
| Z | 269 | Mark Thorpe          | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Green              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Richard Wyatt  beat  Mark Cook  3:0 
 Nick Revell  beat  Tony  Giddens  3:1 
 Nick Revell  beat  Mark Cook  3:0 
 Mark Cook  beat  Clive Wakeman  3:1 
 Tony  Giddens  beat  Richard Wyatt  3:1 
 Tony  Giddens  beat  Clive Wakeman  3:1 
 Mark Thorpe  beat  Nick Revell  3:2 
 Mark Thorpe  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Rosary Green won doubles: 3:0 
 Game Score:  17:19 

(results submitted 16/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Comets                   |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 353 | Glen Laing           | X Z Y |  3 |
| B | 315 | Paul Phelan          | - X Z |  2 |
| C | 311 | Scott Day            | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Blue                        |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 283 | Dan  Sackey          | - - - |  0 |
| Y | 282 | Adrian Leech         | B - - |  1 |
| Z | 281 | Phil Wolski          | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Wherstead Comets          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Glen Laing  beat  Dan  Sackey  3:0 
 Glen Laing  beat  Phil Wolski  3:0 
 Glen Laing  beat  Adrian Leech  3:1 
 Paul Phelan  beat  Dan  Sackey  3:1 
 Paul Phelan  beat  Phil Wolski  3:0 
 Scott Day  beat  Phil Wolski  3:1 
 Scott Day  beat  Adrian Leech  3:0 
 Scott Day  beat  Dan  Sackey  3:0 
 Adrian Leech  beat  Paul Phelan  3:2 
 Wherstead Comets won doubles: 3:0 
 Game Score:  29:6 

(results submitted 11/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Blue                        |  0 |
-----------------------------------------------
| A | 280 | John Gillett         | - - - |  0 |
| B | 281 | Phil Wolski          | - - - |  0 |
| C | 282 | Adrian Leech         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge C                       | 10 |
-----------------------------------------------
| X | 338 | Daryl Lott           | A B C |  3 |
| Y | 337 | Kevin Horseman       | B C A |  3 |
| Z | 334 | Warren Beeson        | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Woodbridge C              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Daryl Lott  beat  John Gillett  3:1 
 Daryl Lott  beat  Phil Wolski  3:1 
 Daryl Lott  beat  Adrian Leech  3:2 
 Kevin Horseman  beat  Phil Wolski  3:0 
 Kevin Horseman  beat  Adrian Leech  3:0 
 Kevin Horseman  beat  John Gillett  3:1 
 Warren Beeson  beat  Adrian Leech  3:2 
 Warren Beeson  beat  John Gillett  3:0 
 Warren Beeson  beat  Phil Wolski  3:0 
 Woodbridge C won doubles: 3:1 
 Game Score:  8:30 

(results submitted 09/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) ISC B                              |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 257 | Martin Taylor        | X - Y |  2 |
| B | 262 | Philip Pennell       | Y X Z |  3 |
| C | 260 | Graham Fretwell      | - - X |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Green                       |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 288 | Trevor Elmy          | - - - |  0 |
| Y | 285 | Richard Wyatt        | - C - |  1 |
| Z | 286 | Nick Revell          | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) ISC B                     
-----------------------------------------------
Games Score:
 Martin Taylor  beat  Trevor Elmy  3:0 
 Martin Taylor  beat  Richard Wyatt  3:2 
 Philip Pennell  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Philip Pennell  beat  Trevor Elmy  3:1 
 Philip Pennell  beat  Nick Revell  3:1 
 Graham Fretwell  beat  Trevor Elmy  3:1 
 Richard Wyatt  beat  Graham Fretwell  3:1 
 Nick Revell  beat  Graham Fretwell  3:2 
 Nick Revell  beat  Martin Taylor  3:1 
 ISC B won doubles: 3:0 
 Game Score:  25:14 

(results submitted 05/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Baylham Blaggers                   |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 273 | Jimmy Tindle         | - Z Y |  2 |
| B | 269 | Mark Thorpe          | Y - - |  1 |
| C | 275 | Alan Brafield        | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Yellow                      |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 291 | Rosemary Curtis      | A B - |  2 |
| Y | 290 | Michael Ranson       | - - - |  0 |
| Z | 289 | Des Hindle           | - - B |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Baylham Blaggers          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Jimmy Tindle  beat  Des Hindle  3:2 
 Jimmy Tindle  beat  Michael Ranson  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Michael Ranson  3:1 
 Alan Brafield  beat  Des Hindle  3:1 
 Alan Brafield  beat  Michael Ranson  3:2 
 Alan Brafield  beat  Rosemary Curtis  3:1 
 Rosemary Curtis  beat  Jimmy Tindle  3:2 
 Rosemary Curtis  beat  Mark Thorpe  3:2 
 Des Hindle  beat  Mark Thorpe  3:1 
 Baylham Blaggers won doubles: 3:2 
 Game Score:  26:18 

(results submitted 15/12/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge C                       |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 334 | Warren Beeson        | X - Y |  2 |
| B | 337 | Kevin Horseman       | - - Z |  1 |
| C | 359 | Ciprian Ostafie      | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Petrels                  |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 221 | Marek Czuper         | - B C |  2 |
| Y | 233 | Rohan Richardson-Todd| B C - |  2 |
| Z | 220 | Trevor Mowle         | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Woodbridge C              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Warren Beeson  beat  Marek Czuper  3:0 
 Warren Beeson  beat  Rohan Richardson-Todd  3:2 
 Kevin Horseman  beat  Trevor Mowle  3:0 
 Marek Czuper  beat  Kevin Horseman  3:1 
 Marek Czuper  beat  Ciprian Ostafie  3:1 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Kevin Horseman  3:2 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Ciprian Ostafie  3:0 
 Trevor Mowle  beat  Ciprian Ostafie  3:0 
 Trevor Mowle  beat  Warren Beeson  3:1 
 Woodbridge C won doubles: 3:1 
 Game Score:  17:21 

(results submitted 14/12/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Green                       |  5 |
-----------------------------------------------
| A | 287 | Clive Wakeman        | - - - |  0 |
| B | 288 | Trevor Elmy          | Y X - |  2 |
| C | 286 | Nick Revell          | - Y X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Blue                        |  5 |
-----------------------------------------------
| X | 283 | Dan  Sackey          | A - - |  1 |
| Y | 282 | Adrian Leech         | - - A |  1 |
| Z | 281 | Phil Wolski          | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Green              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Trevor Elmy  beat  Adrian Leech  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Dan  Sackey  3:0 
 Nick Revell  beat  Adrian Leech  3:0 
 Nick Revell  beat  Dan  Sackey  3:0 
 Dan  Sackey  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Adrian Leech  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Phil Wolski  beat  Nick Revell  3:2 
 Phil Wolski  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Phil Wolski  beat  Trevor Elmy  3:2 
 Rosary Green won doubles: 3:0 
 Game Score:  19:15 

(results submitted 07/12/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Yellow                      |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 292 | Ed Nightingale       | X - Y |  2 |
| B | 290 | Michael Ranson       | Y X Z |  3 |
| C | 291 | Rosemary Curtis      | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Comets                   |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 313 | Phillip Dunnett      | - - - |  0 |
| Y | 314 | Dave Godbold         | - - - |  0 |
| Z | 315 | Paul Phelan          | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Yellow             
-----------------------------------------------
Games Score:
 Ed Nightingale  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Ed Nightingale  beat  Dave Godbold  3:0 
 Michael Ranson  beat  Dave Godbold  3:0 
 Michael Ranson  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Michael Ranson  beat  Paul Phelan  3:1 
 Rosemary Curtis  beat  Paul Phelan  3:0 
 Rosemary Curtis  beat  Dave Godbold  3:0 
 Rosemary Curtis  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Paul Phelan  beat  Ed Nightingale  3:2 
 Rosary Yellow won doubles: 3:1 
 Game Score:  29:5 

(results submitted 06/12/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Blue                        |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 284 | Colin Strutt         | - - - |  0 |
| B | 281 | Phil Wolski          | - - Z |  1 |
| C | 282 | Adrian Leech         | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Petrels                  |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 221 | Marek Czuper         | A B C |  3 |
| Y | 223 | Samuel Pilbrough     | B - A |  2 |
| Z | 220 | Trevor Mowle         | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Blue               
-----------------------------------------------
Games Score:
 Phil Wolski  beat  Trevor Mowle  3:2 
 Adrian Leech  beat  Trevor Mowle  3:0 
 Adrian Leech  beat  Samuel Pilbrough  3:2 
 Marek Czuper  beat  Colin Strutt  3:1 
 Marek Czuper  beat  Phil Wolski  3:0 
 Marek Czuper  beat  Adrian Leech  3:2 
 Samuel Pilbrough  beat  Phil Wolski  3:0 
 Samuel Pilbrough  beat  Colin Strutt  3:1 
 Trevor Mowle  beat  Colin Strutt  3:0 
 Rosary Blue won doubles: 3:2 
 Game Score:  16:24 

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Petrels                  |  8 |
-----------------------------------------------
| A | 221 | Marek Czuper         | X - - |  1 |
| B | 223 | Samuel Pilbrough     | Y X Z |  3 |
| C | 222 | Davie Goffin         | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Green                       |  2 |
-----------------------------------------------
| X | 285 | Richard Wyatt        | - - - |  0 |
| Y | 288 | Trevor Elmy          | - - A |  1 |
| Z | 286 | Nick Revell          | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Petrels         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Marek Czuper  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Samuel Pilbrough  beat  Trevor Elmy  3:0 
 Samuel Pilbrough  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Samuel Pilbrough  beat  Nick Revell  3:2 
 Davie Goffin  beat  Nick Revell  3:1 
 Davie Goffin  beat  Trevor Elmy  3:0 
 Davie Goffin  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Marek Czuper  3:1 
 Nick Revell  beat  Marek Czuper  3:1 
 Britannia Petrels won doubles: 3:0 
 Game Score:  26:9 

(results submitted 05/12/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) ISC B                              |  1 |
-----------------------------------------------
| A | 259 | Robert Butler        | - - - |  0 |
| B | 257 | Martin Taylor        | - - - |  0 |
| C | 262 | Philip Pennell       | - - X |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Baylham Blaggers                   |  9 |
-----------------------------------------------
| X | 269 | Mark Thorpe          | A B - |  2 |
| Y | 273 | Jimmy Tindle         | B C A |  3 |
| Z | 275 | Alan Brafield        | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Baylham Blaggers          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Philip Pennell  beat  Mark Thorpe  3:2 
 Mark Thorpe  beat  Robert Butler  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Martin Taylor  3:0 
 Jimmy Tindle  beat  Martin Taylor  3:0 
 Jimmy Tindle  beat  Philip Pennell  3:1 
 Jimmy Tindle  beat  Robert Butler  3:0 
 Alan Brafield  beat  Philip Pennell  3:0 
 Alan Brafield  beat  Robert Butler  3:1 
 Alan Brafield  beat  Martin Taylor  3:1 
 Baylham Blaggers won doubles: 3:1 
 Game Score:  7:29 

(results submitted 28/11/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) ISC B                              |  3 |
-----------------------------------------------
| A | 260 | Graham Fretwell      | - - - |  0 |
| B | 262 | Philip Pennell       | Y X - |  2 |
| C | 259 | Robert Butler        | - - X |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Yellow                      |  7 |
-----------------------------------------------
| X | 289 | Des Hindle           | A - - |  1 |
| Y | 292 | Ed Nightingale       | - C A |  2 |
| Z | 290 | Michael Ranson       | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Rosary Yellow             
-----------------------------------------------
Games Score:
 Philip Pennell  beat  Ed Nightingale  3:2 
 Philip Pennell  beat  Des Hindle  3:1 
 Robert Butler  beat  Des Hindle  3:1 
 Des Hindle  beat  Graham Fretwell  3:2 
 Ed Nightingale  beat  Robert Butler  3:0 
 Ed Nightingale  beat  Graham Fretwell  3:1 
 Michael Ranson  beat  Robert Butler  3:0 
 Michael Ranson  beat  Graham Fretwell  3:0 
 Michael Ranson  beat  Philip Pennell  3:1 
 Rosary Yellow won doubles: 3:2 
 Game Score:  15:25 

(results submitted 27/11/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Baylham Blaggers                   | 10 |
-----------------------------------------------
| A | 273 | Jimmy Tindle         | X * Y |  2 |
| B | 269 | Mark Thorpe          | Y X * |  2 |
| C | 275 | Alan Brafield        | * Y X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Blue                        |  0 |
-----------------------------------------------
| X | 281 | Phil Wolski          | - - - |  0 |
| Y | 282 | Adrian Leech         | - - - |  0 |
| Z | --- | --- CONCEDED ---     | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Baylham Blaggers          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Jimmy Tindle  beat  Phil Wolski  3:1 
 Jimmy Tindle  beat  Adrian Leech  3:1 
 Mark Thorpe  beat  Adrian Leech  3:1 
 Mark Thorpe  beat  Phil Wolski  3:0 
 Alan Brafield  beat  Adrian Leech  3:1 
 Alan Brafield  beat  Phil Wolski  3:1 
 Baylham Blaggers won doubles: 3:1 
 Home Conceded games gained: 9 
 Game Score:  30:6 

(results submitted 21/11/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Petrels                  |  5 |
-----------------------------------------------
| A | 222 | Davie Goffin         | X - Y |  2 |
| B | 220 | Trevor Mowle         | - X - |  1 |
| C | 221 | Marek Czuper         | - Y X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Baylham Blaggers                   |  5 |
-----------------------------------------------
| X | 270 | David Aldous         | - - - |  0 |
| Y | 273 | Jimmy Tindle         | B - - |  1 |
| Z | 269 | Mark Thorpe          | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Baylham Blaggers          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Davie Goffin  beat  David Aldous  3:0 
 Davie Goffin  beat  Jimmy Tindle  3:0 
 Trevor Mowle  beat  David Aldous  3:0 
 Marek Czuper  beat  Jimmy Tindle  3:1 
 Marek Czuper  beat  David Aldous  3:1 
 Jimmy Tindle  beat  Trevor Mowle  3:2 
 Mark Thorpe  beat  Marek Czuper  3:1 
 Mark Thorpe  beat  Davie Goffin  3:2 
 Mark Thorpe  beat  Trevor Mowle  3:0 
 Baylham Blaggers won doubles: 3:1 
 Game Score:  21:17 

(results submitted 16/11/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Yellow                      |  8 |
-----------------------------------------------
| A | 290 | Michael Ranson       | X Z Y |  3 |
| B | 289 | Des Hindle           | Y - - |  1 |
| C | 292 | Ed Nightingale       | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Green                       |  2 |
-----------------------------------------------
| X | 286 | Nick Revell          | - B - |  1 |
| Y | 287 | Clive Wakeman        | - - - |  0 |
| Z | 288 | Trevor Elmy          | - - B |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Yellow             
-----------------------------------------------
Games Score:
 Michael Ranson  beat  Nick Revell  3:0 
 Michael Ranson  beat  Trevor Elmy  3:0 
 Michael Ranson  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Des Hindle  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Ed Nightingale  beat  Trevor Elmy  3:2 
 Ed Nightingale  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Ed Nightingale  beat  Nick Revell  3:2 
 Nick Revell  beat  Des Hindle  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Des Hindle  3:2 
 Rosary Yellow won doubles: 3:2 
 Game Score:  26:12 

(results submitted 15/11/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Blue                        |  2 |
-----------------------------------------------
| A | 283 | Dan  Sackey          | - - - |  0 |
| B | 281 | Phil Wolski          | Y - - |  1 |
| C | 284 | Colin Strutt         | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) ISC B                              |  8 |
-----------------------------------------------
| X | 257 | Martin Taylor        | A B C |  3 |
| Y | 262 | Philip Pennell       | - C A |  2 |
| Z | 260 | Graham Fretwell      | - A B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) ISC B                     
-----------------------------------------------
Games Score:
 Phil Wolski  beat  Philip Pennell  3:0 
 Colin Strutt  beat  Graham Fretwell  3:2 
 Martin Taylor  beat  Dan  Sackey  3:0 
 Martin Taylor  beat  Phil Wolski  3:1 
 Martin Taylor  beat  Colin Strutt  3:0 
 Philip Pennell  beat  Colin Strutt  3:2 
 Philip Pennell  beat  Dan  Sackey  3:1 
 Graham Fretwell  beat  Dan  Sackey  3:2 
 Graham Fretwell  beat  Phil Wolski  3:0 
 ISC B won doubles: 3:0 
 Game Score:  12:26 

(results submitted 10/11/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Blue                        |  1 |
-----------------------------------------------
| A | 280 | John Gillett         | - - - |  0 |
| B | 281 | Phil Wolski          | - - Z |  1 |
| C | 282 | Adrian Leech         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Yellow                      |  9 |
-----------------------------------------------
| X | 292 | Ed Nightingale       | A B C |  3 |
| Y | 291 | Rosemary Curtis      | B C A |  3 |
| Z | 290 | Michael Ranson       | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Rosary Yellow             
-----------------------------------------------
Games Score:
 Phil Wolski  beat  Michael Ranson  3:1 
 Ed Nightingale  beat  John Gillett  3:1 
 Ed Nightingale  beat  Phil Wolski  3:0 
 Ed Nightingale  beat  Adrian Leech  3:1 
 Rosemary Curtis  beat  Phil Wolski  3:0 
 Rosemary Curtis  beat  Adrian Leech  3:1 
 Rosemary Curtis  beat  John Gillett  3:1 
 Michael Ranson  beat  Adrian Leech  3:1 
 Michael Ranson  beat  John Gillett  3:0 
 Rosary Yellow won doubles: 3:0 
 Game Score:  8:28 

(results submitted 03/11/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge C                       |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 334 | Warren Beeson        | - - Y |  1 |
| B | 342 | Kennedy Cheng        | - X - |  1 |
| C | 337 | Kevin Horseman       | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Baylham Blaggers                   |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 269 | Mark Thorpe          | A - C |  2 |
| Y | 272 | Graham Goodwin       | B - - |  1 |
| Z | 275 | Alan Brafield        | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Woodbridge C              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Warren Beeson  beat  Graham Goodwin  3:0 
 Kennedy Cheng  beat  Mark Thorpe  3:0 
 Kevin Horseman  beat  Graham Goodwin  3:2 
 Mark Thorpe  beat  Warren Beeson  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Kevin Horseman  3:1 
 Graham Goodwin  beat  Kennedy Cheng  3:1 
 Alan Brafield  beat  Kevin Horseman  3:1 
 Alan Brafield  beat  Warren Beeson  3:1 
 Alan Brafield  beat  Kennedy Cheng  3:0 
 Woodbridge C won doubles: 3:1 
 Game Score:  16:21 

(results submitted 31/10/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Baylham Blaggers                   |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 273 | Jimmy Tindle         | X Z - |  2 |
| B | 269 | Mark Thorpe          | - X Z |  2 |
| C | 275 | Alan Brafield        | Z - X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Comets                   |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 313 | Phillip Dunnett      | - - - |  0 |
| Y | 353 | Glen Laing           | B C A |  3 |
| Z | 315 | Paul Phelan          | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Baylham Blaggers          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Jimmy Tindle  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Jimmy Tindle  beat  Paul Phelan  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Paul Phelan  3:1 
 Alan Brafield  beat  Paul Phelan  3:2 
 Alan Brafield  beat  Phillip Dunnett  3:1 
 Glen Laing  beat  Mark Thorpe  3:1 
 Glen Laing  beat  Alan Brafield  3:1 
 Glen Laing  beat  Jimmy Tindle  3:2 
 Baylham Blaggers won doubles: 3:1 
 Game Score:  25:14 

(results submitted 24/10/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Comets                   |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 311 | Scott Day            | X Z Y |  3 |
| B | 315 | Paul Phelan          | Y X - |  2 |
| C | 312 | Mick Ashton          | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) ISC B                              |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 260 | Graham Fretwell      | - - C |  1 |
| Y | 261 | Graham Leach         | - - - |  0 |
| Z | 259 | Robert Butler        | C - B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Wherstead Comets          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Scott Day  beat  Graham Fretwell  3:0 
 Scott Day  beat  Robert Butler  3:0 
 Scott Day  beat  Graham Leach  3:1 
 Paul Phelan  beat  Graham Leach  3:1 
 Paul Phelan  beat  Graham Fretwell  3:1 
 Mick Ashton  beat  Graham Leach  3:2 
 Graham Fretwell  beat  Mick Ashton  3:2 
 Robert Butler  beat  Mick Ashton  3:0 
 Robert Butler  beat  Paul Phelan  3:1 
 Wherstead Comets won doubles: 3:2 
 Game Score:  24:16 

(results submitted 19/10/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Blue                        |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 281 | Phil Wolski          | X - Y |  2 |
| B | 280 | John Gillett         | Y X Z |  3 |
| C | 282 | Adrian Leech         | - Y X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Comets                   |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 314 | Dave Godbold         | - - - |  0 |
| Y | 312 | Mick Ashton          | - - - |  0 |
| Z | 315 | Paul Phelan          | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Wherstead Comets          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Phil Wolski  beat  Dave Godbold  3:2 
 Phil Wolski  beat  Mick Ashton  3:2 
 John Gillett  beat  Mick Ashton  3:0 
 John Gillett  beat  Dave Godbold  3:1 
 John Gillett  beat  Paul Phelan  3:2 
 Adrian Leech  beat  Mick Ashton  3:0 
 Adrian Leech  beat  Dave Godbold  3:1 
 Paul Phelan  beat  Adrian Leech  3:0 
 Paul Phelan  beat  Phil Wolski  3:1 
 Wherstead Comets won doubles: 3:1 
 Game Score:  23:17 

(results submitted 17/10/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Petrels                  |  5 |
-----------------------------------------------
| A | 222 | Davie Goffin         | - Z Y |  2 |
| B | 220 | Trevor Mowle         | Y X - |  2 |
| C | 221 | Marek Czuper         | - - X |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Yellow                      |  5 |
-----------------------------------------------
| X | 292 | Ed Nightingale       | A - - |  1 |
| Y | 290 | Michael Ranson       | - C - |  1 |
| Z | 291 | Rosemary Curtis      | C - B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Rosary Yellow             
-----------------------------------------------
Games Score:
 Davie Goffin  beat  Rosemary Curtis  3:2 
 Davie Goffin  beat  Michael Ranson  3:1 
 Trevor Mowle  beat  Michael Ranson  3:1 
 Trevor Mowle  beat  Ed Nightingale  3:1 
 Marek Czuper  beat  Ed Nightingale  3:1 
 Ed Nightingale  beat  Davie Goffin  3:2 
 Michael Ranson  beat  Marek Czuper  3:0 
 Rosemary Curtis  beat  Marek Czuper  3:1 
 Rosemary Curtis  beat  Trevor Mowle  3:1 
 Rosary Yellow won doubles: 3:2 
 Game Score:  21:21 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Baylham Blaggers                   |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 273 | Jimmy Tindle         | X - Y |  2 |
| B | 275 | Alan Brafield        | Y X Z |  3 |
| C | 270 | David Aldous         | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Green                       |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 286 | Nick Revell          | - - C |  1 |
| Y | 285 | Richard Wyatt        | - C - |  1 |
| Z | 288 | Trevor Elmy          | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Baylham Blaggers          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Jimmy Tindle  beat  Nick Revell  3:0 
 Jimmy Tindle  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Alan Brafield  beat  Richard Wyatt  3:2 
 Alan Brafield  beat  Nick Revell  3:0 
 Alan Brafield  beat  Trevor Elmy  3:2 
 David Aldous  beat  Trevor Elmy  3:0 
 Nick Revell  beat  David Aldous  3:1 
 Richard Wyatt  beat  David Aldous  3:1 
 Trevor Elmy  beat  Jimmy Tindle  3:2 
 Baylham Blaggers won doubles: 3:2 
 Game Score:  25:15 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) ISC B                              |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 262 | Philip Pennell       | - Z Y |  2 |
| B | 257 | Martin Taylor        | Y - Z |  2 |
| C | 261 | Graham Leach         | - Y X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge C                       |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 338 | Daryl Lott           | A B - |  2 |
| Y | 337 | Kevin Horseman       | - - - |  0 |
| Z | 334 | Warren Beeson        | C - - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) ISC B                     
-----------------------------------------------
Games Score:
 Philip Pennell  beat  Warren Beeson  3:2 
 Philip Pennell  beat  Kevin Horseman  3:0 
 Martin Taylor  beat  Kevin Horseman  3:0 
 Martin Taylor  beat  Warren Beeson  3:2 
 Graham Leach  beat  Kevin Horseman  3:2 
 Graham Leach  beat  Daryl Lott  3:1 
 Daryl Lott  beat  Philip Pennell  3:2 
 Daryl Lott  beat  Martin Taylor  3:0 
 Warren Beeson  beat  Graham Leach  3:0 
 ISC B won doubles: 3:2 
 Game Score:  23:18 

(results submitted 12/10/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge C                       |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 337 | Kevin Horseman       | - Z Y |  2 |
| B | 334 | Warren Beeson        | Y - Z |  2 |
| C | 338 | Daryl Lott           | - Y X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Blue                        |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 280 | John Gillett         | A B - |  2 |
| Y | 283 | Dan  Sackey          | - - - |  0 |
| Z | 282 | Adrian Leech         | C - - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Rosary Blue               
-----------------------------------------------
Games Score:
 Kevin Horseman  beat  Adrian Leech  3:0 
 Kevin Horseman  beat  Dan  Sackey  3:1 
 Warren Beeson  beat  Dan  Sackey  3:1 
 Warren Beeson  beat  Adrian Leech  3:2 
 Daryl Lott  beat  Dan  Sackey  3:0 
 Daryl Lott  beat  John Gillett  3:1 
 John Gillett  beat  Kevin Horseman  3:0 
 John Gillett  beat  Warren Beeson  3:2 
 Adrian Leech  beat  Daryl Lott  3:0 
 Rosary Blue won doubles: 3:2 
 Game Score:  22:17 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Green                       |  1 |
-----------------------------------------------
| A | 286 | Nick Revell          | - Z - |  1 |
| B | 287 | Clive Wakeman        | - - - |  0 |
| C | 288 | Trevor Elmy          | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) ISC B                              |  9 |
-----------------------------------------------
| X | 257 | Martin Taylor        | A B C |  3 |
| Y | 259 | Robert Butler        | B C A |  3 |
| Z | 260 | Graham Fretwell      | C - B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) ISC B                     
-----------------------------------------------
Games Score:
 Nick Revell  beat  Graham Fretwell  3:2 
 Martin Taylor  beat  Nick Revell  3:2 
 Martin Taylor  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Martin Taylor  beat  Trevor Elmy  3:2 
 Robert Butler  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Robert Butler  beat  Trevor Elmy  3:2 
 Robert Butler  beat  Nick Revell  3:2 
 Graham Fretwell  beat  Trevor Elmy  3:2 
 Graham Fretwell  beat  Clive Wakeman  3:0 
 ISC B won doubles: 3:0 
 Game Score:  13:29 

(results submitted 11/10/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Comets                   |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 313 | Phillip Dunnett      | - - - |  0 |
| B | 315 | Paul Phelan          | - - Z |  1 |
| C | 353 | Glen Laing           | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Petrels                  |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 223 | Samuel Pilbrough     | A B - |  2 |
| Y | 222 | Davie Goffin         | B - A |  2 |
| Z | 220 | Trevor Mowle         | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Petrels         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Paul Phelan  beat  Trevor Mowle  3:0 
 Glen Laing  beat  Trevor Mowle  3:2 
 Glen Laing  beat  Davie Goffin  3:0 
 Glen Laing  beat  Samuel Pilbrough  3:1 
 Samuel Pilbrough  beat  Phillip Dunnett  3:1 
 Samuel Pilbrough  beat  Paul Phelan  3:1 
 Davie Goffin  beat  Paul Phelan  3:1 
 Davie Goffin  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Trevor Mowle  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Britannia Petrels won doubles: 3:1 
 Game Score:  16:21 

(results submitted 06/10/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Blue                        |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 281 | Phil Wolski          | - Z - |  1 |
| B | 282 | Adrian Leech         | - - Z |  1 |
| C | 280 | John Gillett         | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Green                       |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 286 | Nick Revell          | A B C |  3 |
| Y | 288 | Trevor Elmy          | B - A |  2 |
| Z | 287 | Clive Wakeman        | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Rosary Green              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Phil Wolski  beat  Clive Wakeman  3:1 
 Adrian Leech  beat  Clive Wakeman  3:0 
 John Gillett  beat  Clive Wakeman  3:0 
 John Gillett  beat  Trevor Elmy  3:0 
 Nick Revell  beat  Phil Wolski  3:0 
 Nick Revell  beat  Adrian Leech  3:0 
 Nick Revell  beat  John Gillett  3:1 
 Trevor Elmy  beat  Adrian Leech  3:1 
 Trevor Elmy  beat  Phil Wolski  3:1 
 Rosary Green won doubles: 3:0 
 Game Score:  15:19 

(results submitted 05/10/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Yellow                      |  2 |
-----------------------------------------------
| A | 291 | Rosemary Curtis      | X - Y |  2 |
| B | 292 | Ed Nightingale       | - - - |  0 |
| C | 290 | Michael Ranson       | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Baylham Blaggers                   |  8 |
-----------------------------------------------
| X | 269 | Mark Thorpe          | - B C |  2 |
| Y | 273 | Jimmy Tindle         | B C - |  2 |
| Z | 272 | Graham Goodwin       | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Baylham Blaggers          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Rosemary Curtis  beat  Mark Thorpe  3:2 
 Rosemary Curtis  beat  Jimmy Tindle  3:1 
 Mark Thorpe  beat  Ed Nightingale  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Michael Ranson  3:0 
 Jimmy Tindle  beat  Ed Nightingale  3:1 
 Jimmy Tindle  beat  Michael Ranson  3:2 
 Graham Goodwin  beat  Michael Ranson  3:1 
 Graham Goodwin  beat  Rosemary Curtis  3:2 
 Graham Goodwin  beat  Ed Nightingale  3:1 
 Baylham Blaggers won doubles: 3:1 
 Game Score:  14:27 

(results submitted 03/10/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Petrels                  |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 233 | Rohan Richardson-Todd| X Z - |  2 |
| B | 220 | Trevor Mowle         | Y X Z |  3 |
| C | 221 | Marek Czuper         | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge C                       |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 334 | Warren Beeson        | - - C |  1 |
| Y | 342 | Kennedy Cheng        | - - A |  1 |
| Z | 337 | Kevin Horseman       | C - - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Petrels         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Rohan Richardson-Todd  beat  Warren Beeson  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Kevin Horseman  3:2 
 Trevor Mowle  beat  Kennedy Cheng  3:1 
 Trevor Mowle  beat  Warren Beeson  3:0 
 Trevor Mowle  beat  Kevin Horseman  3:0 
 Marek Czuper  beat  Kennedy Cheng  3:1 
 Warren Beeson  beat  Marek Czuper  3:0 
 Kennedy Cheng  beat  Rohan Richardson-Todd  3:0 
 Kevin Horseman  beat  Marek Czuper  3:0 
 Britannia Petrels won doubles: 3:2 
 Game Score:  21:15 

(results submitted 28/09/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Green                       |  3 |
-----------------------------------------------
| A | 285 | Richard Wyatt        | - - - |  0 |
| B | 286 | Nick Revell          | - - Z |  1 |
| C | 288 | Trevor Elmy          | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Petrels                  |  7 |
-----------------------------------------------
| X | 223 | Samuel Pilbrough     | A B C |  3 |
| Y | 222 | Davie Goffin         | B C A |  3 |
| Z | 221 | Marek Czuper         | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Green              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Nick Revell  beat  Marek Czuper  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Marek Czuper  3:0 
 Samuel Pilbrough  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Samuel Pilbrough  beat  Nick Revell  3:2 
 Samuel Pilbrough  beat  Trevor Elmy  3:2 
 Davie Goffin  beat  Nick Revell  3:0 
 Davie Goffin  beat  Trevor Elmy  3:0 
 Davie Goffin  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Marek Czuper  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Rosary Green won doubles: 3:1 
 Game Score:  13:22 

(results submitted 24/09/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Blue                        |  0 |
-----------------------------------------------
| A | 283 | Dan  Sackey          | - - - |  0 |
| B | 281 | Phil Wolski          | - - - |  0 |
| C | --- | --- CONCEDED ---     | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Baylham Blaggers                   | 10 |
-----------------------------------------------
| X | 273 | Jimmy Tindle         | A B * |  2 |
| Y | 272 | Graham Goodwin       | B * A |  2 |
| Z | 269 | Mark Thorpe          | * A B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Baylham Blaggers          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Jimmy Tindle  beat  Dan  Sackey  3:0 
 Jimmy Tindle  beat  Phil Wolski  3:2 
 Graham Goodwin  beat  Phil Wolski  3:0 
 Graham Goodwin  beat  Dan  Sackey  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Dan  Sackey  3:1 
 Mark Thorpe  beat  Phil Wolski  3:0 
 Baylham Blaggers won doubles: 3:0 
 Away Conceded games gained: 9 
 Game Score:  3:30 

(results submitted 20/09/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Yellow                      |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 292 | Ed Nightingale       | X - Y |  2 |
| B | 289 | Des Hindle           | - - - |  0 |
| C | 290 | Michael Ranson       | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) ISC B                              |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 257 | Martin Taylor        | - B C |  2 |
| Y | 262 | Philip Pennell       | B C - |  2 |
| Z | 259 | Robert Butler        | - A B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Yellow             
-----------------------------------------------
Games Score:
 Ed Nightingale  beat  Martin Taylor  3:2 
 Ed Nightingale  beat  Philip Pennell  3:2 
 Michael Ranson  beat  Robert Butler  3:0 
 Martin Taylor  beat  Des Hindle  3:0 
 Martin Taylor  beat  Michael Ranson  3:2 
 Philip Pennell  beat  Des Hindle  3:0 
 Philip Pennell  beat  Michael Ranson  3:1 
 Robert Butler  beat  Ed Nightingale  3:0 
 Robert Butler  beat  Des Hindle  3:1 
 Rosary Yellow won doubles: 3:0 
 Game Score:  16:22 

(results submitted 19/09/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Comets                   |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 312 | Mick Ashton          | - - Y |  1 |
| B | 311 | Scott Day            | Y - - |  1 |
| C | 314 | Dave Godbold         | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge C                       |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 334 | Warren Beeson        | A B C |  3 |
| Y | 347 | Jamie Davidson       | - - - |  0 |
| Z | 337 | Kevin Horseman       | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Wherstead Comets          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Mick Ashton  beat  Jamie Davidson  3:0 
 Scott Day  beat  Jamie Davidson  3:0 
 Dave Godbold  beat  Jamie Davidson  3:0 
 Warren Beeson  beat  Mick Ashton  3:0 
 Warren Beeson  beat  Scott Day  3:0 
 Warren Beeson  beat  Dave Godbold  3:0 
 Kevin Horseman  beat  Dave Godbold  3:2 
 Kevin Horseman  beat  Mick Ashton  3:0 
 Kevin Horseman  beat  Scott Day  3:1 
 Wherstead Comets won doubles: 3:0 
 Game Score:  15:18 

(results submitted 17/09/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge C                       |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 336 | Zhen Lu              | X Z - |  2 |
| B | 347 | Jamie Davidson       | - - - |  0 |
| C | 337 | Kevin Horseman       | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Yellow                      |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 290 | Michael Ranson       | - B C |  2 |
| Y | 292 | Ed Nightingale       | B C A |  3 |
| Z | 289 | Des Hindle           | - - B |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Woodbridge C              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Zhen Lu  beat  Michael Ranson  3:2 
 Zhen Lu  beat  Des Hindle  3:2 
 Kevin Horseman  beat  Des Hindle  3:2 
 Michael Ranson  beat  Jamie Davidson  3:1 
 Michael Ranson  beat  Kevin Horseman  3:1 
 Ed Nightingale  beat  Jamie Davidson  3:0 
 Ed Nightingale  beat  Kevin Horseman  3:1 
 Ed Nightingale  beat  Zhen Lu  3:2 
 Des Hindle  beat  Jamie Davidson  3:0 
 Woodbridge C won doubles: 3:1 
 Game Score:  17:25 

(results submitted 15/09/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Green                       |  5 |
-----------------------------------------------
| A | 286 | Nick Revell          | X - Y |  2 |
| B | 288 | Trevor Elmy          | - X - |  1 |
| C | 287 | Clive Wakeman        | - - X |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Comets                   |  5 |
-----------------------------------------------
| X | 312 | Mick Ashton          | - - - |  0 |
| Y | 325 | Melvin Ramsey        | B C - |  2 |
| Z | 315 | Paul Phelan          | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Green              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Nick Revell  beat  Mick Ashton  3:1 
 Nick Revell  beat  Melvin Ramsey  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Mick Ashton  3:0 
 Clive Wakeman  beat  Mick Ashton  3:1 
 Melvin Ramsey  beat  Trevor Elmy  3:0 
 Melvin Ramsey  beat  Clive Wakeman  3:2 
 Paul Phelan  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Paul Phelan  beat  Nick Revell  3:0 
 Paul Phelan  beat  Trevor Elmy  3:1 
 Rosary Green won doubles: 3:1 
 Game Score:  18:18 

(results submitted 13/09/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) Baylham Blaggers                   |  8 |
-----------------------------------------------
| A | 269 | Mark Thorpe          | X Z Y |  3 |
| B | 270 | David Aldous         | - - Z |  1 |
| C | 273 | Jimmy Tindle         | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Petrels                  |  2 |
-----------------------------------------------
| X | 223 | Samuel Pilbrough     | - B - |  1 |
| Y | 220 | Trevor Mowle         | B - - |  1 |
| Z | 221 | Marek Czuper         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Baylham Blaggers          
-----------------------------------------------
Games Score:
 Mark Thorpe  beat  Samuel Pilbrough  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Marek Czuper  3:1 
 Mark Thorpe  beat  Trevor Mowle  3:1 
 David Aldous  beat  Marek Czuper  3:2 
 Jimmy Tindle  beat  Marek Czuper  3:0 
 Jimmy Tindle  beat  Trevor Mowle  3:1 
 Jimmy Tindle  beat  Samuel Pilbrough  3:0 
 Samuel Pilbrough  beat  David Aldous  3:0 
 Trevor Mowle  beat  David Aldous  3:0 
 Baylham Blaggers won doubles: 3:0 
 Game Score:  24:11 

(results submitted 12/09/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 2          |
-----------------------------------------------
| (h) ISC B                              | 10 |
-----------------------------------------------
| A | 257 | Martin Taylor        | X Z Y |  3 |
| B | 258 | Keith Potter         | Y X Z |  3 |
| C | 262 | Philip Pennell       | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Blue                        |  0 |
-----------------------------------------------
| X | 280 | John Gillett         | - - - |  0 |
| Y | 281 | Phil Wolski          | - - - |  0 |
| Z | 283 | Dan  Sackey          | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) ISC B                     
-----------------------------------------------
Games Score:
 Martin Taylor  beat  John Gillett  3:2 
 Martin Taylor  beat  Dan  Sackey  3:2 
 Martin Taylor  beat  Phil Wolski  3:1 
 Keith Potter  beat  Phil Wolski  3:2 
 Keith Potter  beat  John Gillett  3:1 
 Keith Potter  beat  Dan  Sackey  3:1 
 Philip Pennell  beat  Dan  Sackey  3:0 
 Philip Pennell  beat  Phil Wolski  3:1 
 Philip Pennell  beat  John Gillett  3:1 
 ISC B won doubles: 3:1 
 Game Score:  30:12 
nothing here!