IDTTL Division 3 Results

Home Premier Division 1 Division 2

IDTTL, Division 3

(last updated 24/01/2023)

# Team P W D L A F
1 Rosary Green 12 9 1 2 42 78
2 Wherstead Meteors 13 8 1 4 53 77
3 Britannia Sparrows 12 8 1 3 46 74
4 Pickwicks Stowmarket C 14 3 3 8 73 67
5 Britannia Buzzards 12 7 2 3 61 59
6 Hadleigh Owls 11 5 1 5 52 58
7 Trimley C 13 4 1 8 76 54
8 Britannia Cormorants 11 0 0 11 87 23

 Matches: Week 15     30-Jan
 Hadleigh Owls v Rosary Green 
 Britannia Buzzards v Britannia Sparrows 
 Wherstead Meteors v Trimley C 
 Pickwicks Stowmarket C v Britannia Cormorants 

player averages

Player Score % Played Team
Nick Revell
3333333332
29 96.7 30 Rosary Green
Richard Wyatt
20233323332
26 78.8 33 Rosary Green
Trevor Elmy
323333332
25 92.6 27 Britannia Sparrows
Rohan Richardson-Todd
22332033223
25 75.8 33 Britannia Sparrows
Mark Beaumont
233122123222
25 71.4 35 Pickwicks Stowmarket C
Peter Riley
23213311322
23 69.7 33 Trimley C
John Leith
221233313
20 74.1 27 Wherstead Meteors
David Rickett
11302123213
19 59.4 32 Britannia Buzzards
Richard Oakes
22331200132
19 57.6 33 Hadleigh Owls
Johnny Clougherty
02132131211020
19 47.5 40 Pickwicks Stowmarket C
Phillip Dunnett
3301132121
17 58.6 29 Wherstead Meteors
Nick Cox
112221133
16 59.3 27 Hadleigh Owls
Dave Godbold
3122132
14 70.0 20 Wherstead Meteors
Clive Wakeman
0301231120
13 43.3 30 Rosary Green
Ian Sexton
111111210202
13 37.1 35 Trimley C
John Seabrook
111110221201
13 37.1 35 Britannia Buzzards
Rupert Pyett
112001221
10 37.0 27 Hadleigh Owls
Kevan Gooding
3312
9 75.0 12 Britannia Buzzards
Peter Adams
1212102
9 42.9 21 Britannia Cormorants
Tim King
1021221
9 42.9 21 Britannia Cormorants
Bernard Ulph
121022001
9 34.6 26 Britannia Buzzards
Leslie Glanfield
012221
8 47.1 17 Trimley C
Malcolm Peers
2011220
8 40.0 20 Wherstead Meteors
Michael Chenery
03110011100
8 25.8 31 Pickwicks Stowmarket C
Stephen Mason
1321
7 58.3 12 Hadleigh Owls
Charles Law
22210
7 46.7 15 Britannia Sparrows
Colin Watts
122010
6 33.3 18 Wherstead Meteors
Daniel Rees
2021
5 41.7 12 Britannia Sparrows
Ray Perry
121
4 44.4 9 Pickwicks Stowmarket C
Emmanuel Lynch
0111001
4 19.0 21 Britannia Sparrows
Richard Kear
03
3 60.0 5 Pickwicks Stowmarket C
James Harris
010100
2 11.8 17 Britannia Cormorants
Chris Pulham
0010000
1 5.0 20 Trimley C
Graham Shorrock
0000100
1 4.8 21 Britannia Cormorants
Tony Puerto
00
0 0.0 4 Trimley C
Danny Steggles
00
0 0.0 6 Rosary Green
Wendy Shorrock
000000
0 0.0 18 Britannia Cormorants

(results submitted 24/01/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Pickwicks Stowmarket C             |  5 |
-----------------------------------------------
| A | 290 | Johnny Clougherty    | - * - |  0 |
| B | 289 | Mark Beaumont        | Y X * |  2 |
| C | 288 | Michael Chenery      | * - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Trimley C                          |  5 |
-----------------------------------------------
| X | 324 | Peter Riley          | A - C |  2 |
| Y | 325 | Ian Sexton           | - C A |  2 |
| Z | --- | --- CONCEDED ---     | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Trimley C                 
-----------------------------------------------
Games Score:
 Mark Beaumont  beat  Ian Sexton  3:1 
 Mark Beaumont  beat  Peter Riley  3:0 
 Peter Riley  beat  Johnny Clougherty  3:0 
 Peter Riley  beat  Michael Chenery  3:1 
 Ian Sexton  beat  Michael Chenery  3:0 
 Ian Sexton  beat  Johnny Clougherty  3:0 
 Trimley C won doubles: none 
 Home Conceded games gained: 9 
 Game Score:  16:16 

(results submitted 23/01/2023)


-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Meteors                  |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 336 | Colin Watts          | - - - |  0 |
| B | 334 | Dave Godbold         | Y - Z |  2 |
| C | 333 | Phillip Dunnett      | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrows                 |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 236 | Rohan Richardson-Todd| A B C |  3 |
| Y | 234 | Emmanuel Lynch       | - - A |  1 |
| Z | 232 | Trevor Elmy          | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Wherstead Meteors         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Dave Godbold  beat  Emmanuel Lynch  3:0 
 Dave Godbold  beat  Trevor Elmy  3:2 
 Phillip Dunnett  beat  Emmanuel Lynch  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Colin Watts  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Dave Godbold  3:2 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Phillip Dunnett  3:1 
 Emmanuel Lynch  beat  Colin Watts  3:1 
 Trevor Elmy  beat  Phillip Dunnett  3:1 
 Trevor Elmy  beat  Colin Watts  3:0 
 Wherstead Meteors won doubles: 3:1 
 Game Score:  17:21 

(results submitted 18/01/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Buzzards                 |  5 |
-----------------------------------------------
| A | 208 | John Seabrook        | - Z - |  1 |
| B | 205 | Bernard Ulph         | - - Z |  1 |
| C | 207 | David Rickett        | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Green                       |  5 |
-----------------------------------------------
| X | 297 | Nick Revell          | A B - |  2 |
| Y | 296 | Richard Wyatt        | B - A |  2 |
| Z | 299 | Clive Wakeman        | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Rosary Green              
-----------------------------------------------
Games Score:
 John Seabrook  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Bernard Ulph  beat  Clive Wakeman  3:1 
 David Rickett  beat  Clive Wakeman  3:0 
 David Rickett  beat  Richard Wyatt  3:0 
 David Rickett  beat  Nick Revell  3:1 
 Nick Revell  beat  John Seabrook  3:0 
 Nick Revell  beat  Bernard Ulph  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Bernard Ulph  3:0 
 Richard Wyatt  beat  John Seabrook  3:0 
 Rosary Green won doubles: 3:0 
 Game Score:  15:17 

(results submitted 17/01/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrows                 |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 236 | Rohan Richardson-Todd| X Z - |  2 |
| B | 232 | Trevor Elmy          | Y X Z |  3 |
| C | 235 | Daniel Rees          | - - X |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Pickwicks Stowmarket C             |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 288 | Michael Chenery      | - - - |  0 |
| Y | 290 | Johnny Clougherty    | - C A |  2 |
| Z | 291 | Ray Perry            | C - - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Sparrows        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Rohan Richardson-Todd  beat  Michael Chenery  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Ray Perry  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Johnny Clougherty  3:1 
 Trevor Elmy  beat  Michael Chenery  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Ray Perry  3:0 
 Daniel Rees  beat  Michael Chenery  3:1 
 Johnny Clougherty  beat  Daniel Rees  3:2 
 Johnny Clougherty  beat  Rohan Richardson-Todd  3:2 
 Ray Perry  beat  Daniel Rees  3:0 
 Britannia Sparrows won doubles: 3:1 
 Game Score:  25:12 

(results submitted 16/01/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Meteors                  |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 334 | Dave Godbold         | X Z Y |  3 |
| B | 333 | Phillip Dunnett      | Y X - |  2 |
| C | 335 | John Leith           | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Buzzards                 |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 208 | John Seabrook        | - - - |  0 |
| Y | 205 | Bernard Ulph         | - - - |  0 |
| Z | 207 | David Rickett        | - - B |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Wherstead Meteors         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Dave Godbold  beat  John Seabrook  3:1 
 Dave Godbold  beat  David Rickett  3:1 
 Dave Godbold  beat  Bernard Ulph  3:0 
 Phillip Dunnett  beat  Bernard Ulph  3:1 
 Phillip Dunnett  beat  John Seabrook  3:1 
 John Leith  beat  David Rickett  3:0 
 John Leith  beat  Bernard Ulph  3:0 
 John Leith  beat  John Seabrook  3:1 
 David Rickett  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Wherstead Meteors won doubles: 3:0 
 Game Score:  27:8 

(results submitted 12/01/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Green                       |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 296 | Richard Wyatt        | X Z Y |  3 |
| B | 299 | Clive Wakeman        | Y - Z |  2 |
| C | --- | --- CONCEDED ---     | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Trimley C                          |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 322 | Leslie Glanfield     | - B * |  1 |
| Y | 326 | Chris Pulham         | - * - |  0 |
| Z | 325 | Ian Sexton           | * - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Green              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Richard Wyatt  beat  Leslie Glanfield  3:2 
 Richard Wyatt  beat  Ian Sexton  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Chris Pulham  3:1 
 Clive Wakeman  beat  Chris Pulham  3:0 
 Clive Wakeman  beat  Ian Sexton  3:1 
 Leslie Glanfield  beat  Clive Wakeman  3:1 
 Rosary Green won doubles: 3:1 
 Away Conceded games gained: 9 
 Game Score:  19:17 

(results submitted 10/01/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Pickwicks Stowmarket C             |  3 |
-----------------------------------------------
| A | 290 | Johnny Clougherty    | - - - |  0 |
| B | 289 | Mark Beaumont        | Y X - |  2 |
| C | 288 | Michael Chenery      | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Hadleigh Owls                      |  7 |
-----------------------------------------------
| X | 269 | Richard Oakes        | A - C |  2 |
| Y | 268 | Rupert Pyett         | - - A |  1 |
| Z | 270 | Nick Cox             | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Hadleigh Owls             
-----------------------------------------------
Games Score:
 Mark Beaumont  beat  Rupert Pyett  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Richard Oakes  3:1 
 Michael Chenery  beat  Rupert Pyett  3:1 
 Richard Oakes  beat  Johnny Clougherty  3:0 
 Richard Oakes  beat  Michael Chenery  3:1 
 Rupert Pyett  beat  Johnny Clougherty  3:1 
 Nick Cox  beat  Michael Chenery  3:0 
 Nick Cox  beat  Johnny Clougherty  3:2 
 Nick Cox  beat  Mark Beaumont  3:1 
 Hadleigh Owls won doubles: 3:1 
 Game Score:  15:23 

(results submitted 19/12/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Pickwicks Stowmarket C             |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 290 | Johnny Clougherty    | - - Y |  1 |
| B | 289 | Mark Beaumont        | Y X - |  2 |
| C | 288 | Michael Chenery      | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrows                 |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 236 | Rohan Richardson-Todd| A - C |  2 |
| Y | 234 | Emmanuel Lynch       | - - - |  0 |
| Z | 232 | Trevor Elmy          | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Sparrows        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Johnny Clougherty  beat  Emmanuel Lynch  3:2 
 Mark Beaumont  beat  Emmanuel Lynch  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Rohan Richardson-Todd  3:1 
 Michael Chenery  beat  Emmanuel Lynch  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Johnny Clougherty  3:1 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Michael Chenery  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Michael Chenery  3:1 
 Trevor Elmy  beat  Johnny Clougherty  3:2 
 Trevor Elmy  beat  Mark Beaumont  3:0 
 Britannia Sparrows won doubles: 3:1 
 Game Score:  17:21 

(results submitted 15/12/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Hadleigh Owls                      |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 268 | Rupert Pyett         | X Z - |  2 |
| B | 269 | Richard Oakes        | Y X Z |  3 |
| C | 270 | Nick Cox             | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Cormorants               |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 212 | Graham Shorrock      | - - - |  0 |
| Y | 211 | Tim King             | - - A |  1 |
| Z | 213 | Wendy Shorrock       | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Hadleigh Owls             
-----------------------------------------------
Games Score:
 Rupert Pyett  beat  Graham Shorrock  3:1 
 Rupert Pyett  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Richard Oakes  beat  Tim King  3:1 
 Richard Oakes  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Richard Oakes  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Nick Cox  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Nick Cox  beat  Tim King  3:0 
 Nick Cox  beat  Graham Shorrock  3:1 
 Tim King  beat  Rupert Pyett  3:1 
 Hadleigh Owls won doubles: 3:0 
 Game Score:  28:6 

(results submitted 14/12/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Buzzards                 |  5 |
-----------------------------------------------
| A | 208 | John Seabrook        | X Z - |  2 |
| B | 207 | David Rickett        | - X Z |  2 |
| C | 205 | Bernard Ulph         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Pickwicks Stowmarket C             |  5 |
-----------------------------------------------
| X | 290 | Johnny Clougherty    | - - C |  1 |
| Y | 289 | Mark Beaumont        | B C A |  3 |
| Z | 288 | Michael Chenery      | C - - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Buzzards        
-----------------------------------------------
Games Score:
 John Seabrook  beat  Johnny Clougherty  3:2 
 John Seabrook  beat  Michael Chenery  3:0 
 David Rickett  beat  Johnny Clougherty  3:0 
 David Rickett  beat  Michael Chenery  3:0 
 Johnny Clougherty  beat  Bernard Ulph  3:2 
 Mark Beaumont  beat  David Rickett  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Bernard Ulph  3:1 
 Mark Beaumont  beat  John Seabrook  3:0 
 Michael Chenery  beat  Bernard Ulph  3:2 
 Britannia Buzzards won doubles: 3:0 
 Game Score:  20:17 

(results submitted 13/12/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Meteors                  |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 334 | Dave Godbold         | - * Y |  1 |
| B | 333 | Phillip Dunnett      | Y - * |  1 |
| C | 332 | Malcolm Peers        | * - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Green                       |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 296 | Richard Wyatt        | A B C |  3 |
| Y | 299 | Clive Wakeman        | - C - |  1 |
| Z | --- | --- CONCEDED ---     | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Wherstead Meteors         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Dave Godbold  beat  Clive Wakeman  3:1 
 Phillip Dunnett  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Dave Godbold  3:1 
 Richard Wyatt  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Malcolm Peers  3:0 
 Clive Wakeman  beat  Malcolm Peers  3:1 
 Wherstead Meteors won doubles: 3:2 
 Home Conceded games gained: 9 
 Game Score:  20:15 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrows                 |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 233 | Charles Law          | - - - |  0 |
| B | 236 | Rohan Richardson-Todd| Y X Z |  3 |
| C | 234 | Emmanuel Lynch       | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Trimley C                          |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 324 | Peter Riley          | A - C |  2 |
| Y | 322 | Leslie Glanfield     | - C A |  2 |
| Z | 325 | Ian Sexton           | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Sparrows        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Rohan Richardson-Todd  beat  Leslie Glanfield  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Peter Riley  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Ian Sexton  3:2 
 Peter Riley  beat  Charles Law  3:0 
 Peter Riley  beat  Emmanuel Lynch  3:0 
 Leslie Glanfield  beat  Emmanuel Lynch  3:0 
 Leslie Glanfield  beat  Charles Law  3:1 
 Ian Sexton  beat  Emmanuel Lynch  3:2 
 Ian Sexton  beat  Charles Law  3:1 
 Britannia Sparrows won doubles: 3:0 
 Game Score:  16:20 

(results submitted 07/12/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Cormorants               |  3 |
-----------------------------------------------
| A | 209 | Peter Adams          | X Z - |  2 |
| B | 212 | Graham Shorrock      | - - - |  0 |
| C | 210 | James Harris         | - - o |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Buzzards                 |  7 |
-----------------------------------------------
| X | 208 | John Seabrook        | - B c |  1 |
| Y | 207 | David Rickett        | B C A |  3 |
| Z | 205 | Bernard Ulph         | C - B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Cormorants      
-----------------------------------------------
Games Score:
 Peter Adams  beat  John Seabrook  3:2 
 Peter Adams  beat  Bernard Ulph  3:0 
 John Seabrook  beat  Graham Shorrock  3:1 
 John Seabrook  walkover  James Harris  W/O 
 David Rickett  beat  Graham Shorrock  3:1 
 David Rickett  beat  James Harris  3:0 
 David Rickett  beat  Peter Adams  3:1 
 Bernard Ulph  beat  James Harris  3:0 
 Bernard Ulph  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Britannia Cormorants won doubles: 3:2 
 Game Score:  12:25 

(results submitted 06/12/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Trimley C                          |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 326 | Chris Pulham         | - - - |  0 |
| B | 322 | Leslie Glanfield     | Y X - |  2 |
| C | 324 | Peter Riley          | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Hadleigh Owls                      |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 269 | Richard Oakes        | A - - |  1 |
| Y | 344 | Stephen Mason        | - - A |  1 |
| Z | 268 | Rupert Pyett         | - A B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Trimley C                 
-----------------------------------------------
Games Score:
 Leslie Glanfield  beat  Stephen Mason  3:2 
 Leslie Glanfield  beat  Richard Oakes  3:1 
 Peter Riley  beat  Rupert Pyett  3:0 
 Peter Riley  beat  Stephen Mason  3:2 
 Peter Riley  beat  Richard Oakes  3:2 
 Richard Oakes  beat  Chris Pulham  3:0 
 Stephen Mason  beat  Chris Pulham  3:1 
 Rupert Pyett  beat  Chris Pulham  3:0 
 Rupert Pyett  beat  Leslie Glanfield  3:0 
 Trimley C won doubles: 3:2 
 Game Score:  19:21 

(results submitted 05/12/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Pickwicks Stowmarket C             |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 290 | Johnny Clougherty    | - Z Y |  2 |
| B | 288 | Michael Chenery      | - - - |  0 |
| C | 289 | Mark Beaumont        | Z - X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Meteors                  |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 334 | Dave Godbold         | A B - |  2 |
| Y | 333 | Phillip Dunnett      | B C - |  2 |
| Z | 335 | John Leith           | - - B |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Wherstead Meteors         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Johnny Clougherty  beat  John Leith  3:0 
 Johnny Clougherty  beat  Phillip Dunnett  3:2 
 Mark Beaumont  beat  John Leith  3:2 
 Mark Beaumont  beat  Dave Godbold  3:0 
 Dave Godbold  beat  Johnny Clougherty  3:2 
 Dave Godbold  beat  Michael Chenery  3:0 
 Phillip Dunnett  beat  Michael Chenery  3:0 
 Phillip Dunnett  beat  Mark Beaumont  3:0 
 John Leith  beat  Michael Chenery  3:2 
 Wherstead Meteors won doubles: 3:0 
 Game Score:  16:22 

(results submitted 01/12/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Hadleigh Owls                      |  2 |
-----------------------------------------------
| A | 268 | Rupert Pyett         | - - Y |  1 |
| B | 269 | Richard Oakes        | - - - |  0 |
| C | 270 | Nick Cox             | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrows                 |  8 |
-----------------------------------------------
| X | 236 | Rohan Richardson-Todd| A B C |  3 |
| Y | 234 | Emmanuel Lynch       | B - - |  1 |
| Z | 232 | Trevor Elmy          | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Sparrows        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Rupert Pyett  beat  Emmanuel Lynch  3:0 
 Nick Cox  beat  Emmanuel Lynch  3:1 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Rupert Pyett  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Richard Oakes  3:1 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Nick Cox  3:0 
 Emmanuel Lynch  beat  Richard Oakes  3:2 
 Trevor Elmy  beat  Nick Cox  3:1 
 Trevor Elmy  beat  Rupert Pyett  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Richard Oakes  3:0 
 Britannia Sparrows won doubles: 3:0 
 Game Score:  10:25 

(results submitted 30/11/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Buzzards                 |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 208 | John Seabrook        | X Z - |  2 |
| B | 207 | David Rickett        | - X Z |  2 |
| C | 205 | Bernard Ulph         | - Y X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Trimley C                          |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 325 | Ian Sexton           | - - - |  0 |
| Y | 322 | Leslie Glanfield     | B - A |  2 |
| Z | 324 | Peter Riley          | C - - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Trimley C                 
-----------------------------------------------
Games Score:
 John Seabrook  beat  Ian Sexton  3:0 
 John Seabrook  beat  Peter Riley  3:2 
 David Rickett  beat  Ian Sexton  3:2 
 David Rickett  beat  Peter Riley  3:1 
 Bernard Ulph  beat  Leslie Glanfield  3:1 
 Bernard Ulph  beat  Ian Sexton  3:1 
 Leslie Glanfield  beat  David Rickett  3:2 
 Leslie Glanfield  beat  John Seabrook  3:0 
 Peter Riley  beat  Bernard Ulph  3:1 
 Trimley C won doubles: 3:2 
 Game Score:  23:19 

(results submitted 29/11/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Meteors                  |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 332 | Malcolm Peers        | - Z Y |  2 |
| B | 333 | Phillip Dunnett      | Y X Z |  3 |
| C | 336 | Colin Watts          | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Cormorants               |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 211 | Tim King             | A - C |  2 |
| Y | 212 | Graham Shorrock      | - C - |  1 |
| Z | 213 | Wendy Shorrock       | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Cormorants      
-----------------------------------------------
Games Score:
 Malcolm Peers  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Malcolm Peers  beat  Graham Shorrock  3:1 
 Phillip Dunnett  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Phillip Dunnett  beat  Tim King  3:0 
 Phillip Dunnett  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Colin Watts  beat  Wendy Shorrock  3:2 
 Tim King  beat  Malcolm Peers  3:1 
 Tim King  beat  Colin Watts  3:0 
 Graham Shorrock  beat  Colin Watts  3:1 
 Britannia Cormorants won doubles: 3:2 
 Game Score:  22:15 

(results submitted 28/11/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Pickwicks Stowmarket C             |  2 |
-----------------------------------------------
| A | 290 | Johnny Clougherty    | - - Y |  1 |
| B | 289 | Mark Beaumont        | Y - - |  1 |
| C | 288 | Michael Chenery      | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Green                       |  8 |
-----------------------------------------------
| X | 297 | Nick Revell          | A B C |  3 |
| Y | 299 | Clive Wakeman        | - C - |  1 |
| Z | 296 | Richard Wyatt        | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Rosary Green              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Johnny Clougherty  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Clive Wakeman  3:2 
 Nick Revell  beat  Johnny Clougherty  3:1 
 Nick Revell  beat  Mark Beaumont  3:0 
 Nick Revell  beat  Michael Chenery  3:1 
 Clive Wakeman  beat  Michael Chenery  3:2 
 Richard Wyatt  beat  Michael Chenery  3:2 
 Richard Wyatt  beat  Johnny Clougherty  3:1 
 Richard Wyatt  beat  Mark Beaumont  3:0 
 Rosary Green won doubles: 3:0 
 Game Score:  13:26 

(results submitted 24/11/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Green                       |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 299 | Clive Wakeman        | X Z Y |  3 |
| B | 296 | Richard Wyatt        | Y X - |  2 |
| C | 297 | Nick Revell          | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Hadleigh Owls                      |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 269 | Richard Oakes        | - - - |  0 |
| Y | 268 | Rupert Pyett         | - - - |  0 |
| Z | 270 | Nick Cox             | - - B |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Green              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Clive Wakeman  beat  Richard Oakes  3:2 
 Clive Wakeman  beat  Nick Cox  3:2 
 Clive Wakeman  beat  Rupert Pyett  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Rupert Pyett  3:1 
 Richard Wyatt  beat  Richard Oakes  3:1 
 Nick Revell  beat  Nick Cox  3:2 
 Nick Revell  beat  Rupert Pyett  3:0 
 Nick Revell  beat  Richard Oakes  3:0 
 Nick Cox  beat  Richard Wyatt  3:2 
 Rosary Green won doubles: 3:0 
 Game Score:  29:11 

(results submitted 23/11/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Trimley C                          |  2 |
-----------------------------------------------
| A | 326 | Chris Pulham         | - - - |  0 |
| B | 324 | Peter Riley          | Y - - |  1 |
| C | 325 | Ian Sexton           | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Meteors                  |  8 |
-----------------------------------------------
| X | 335 | John Leith           | A B C |  3 |
| Y | 332 | Malcolm Peers        | - C A |  2 |
| Z | 334 | Dave Godbold         | - A B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Wherstead Meteors         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Peter Riley  beat  Malcolm Peers  3:0 
 Ian Sexton  beat  Dave Godbold  3:2 
 John Leith  beat  Chris Pulham  3:0 
 John Leith  beat  Peter Riley  3:1 
 John Leith  beat  Ian Sexton  3:0 
 Malcolm Peers  beat  Ian Sexton  3:0 
 Malcolm Peers  beat  Chris Pulham  3:0 
 Dave Godbold  beat  Chris Pulham  3:1 
 Dave Godbold  beat  Peter Riley  3:1 
 Wherstead Meteors won doubles: 3:0 
 Game Score:  9:26 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Cormorants               |  2 |
-----------------------------------------------
| A | 211 | Tim King             | - Z Y |  2 |
| B | 209 | Peter Adams          | - - - |  0 |
| C | 210 | James Harris         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Pickwicks Stowmarket C             |  8 |
-----------------------------------------------
| X | 290 | Johnny Clougherty    | A B C |  3 |
| Y | 289 | Mark Beaumont        | B C - |  2 |
| Z | 291 | Ray Perry            | C - B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Pickwicks Stowmarket C    
-----------------------------------------------
Games Score:
 Tim King  beat  Ray Perry  3:2 
 Tim King  beat  Mark Beaumont  3:1 
 Johnny Clougherty  beat  Tim King  3:2 
 Johnny Clougherty  beat  Peter Adams  3:1 
 Johnny Clougherty  beat  James Harris  3:1 
 Mark Beaumont  beat  Peter Adams  3:0 
 Mark Beaumont  beat  James Harris  3:1 
 Ray Perry  beat  James Harris  3:1 
 Ray Perry  beat  Peter Adams  3:2 
 Pickwicks Stowmarket C won doubles: 3:2 
 Game Score:  16:27 

(results submitted 21/11/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrows                 |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 236 | Rohan Richardson-Todd| - - - |  0 |
| B | 232 | Trevor Elmy          | Y X Z |  3 |
| C | 233 | Charles Law          | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Buzzards                 |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 208 | John Seabrook        | A - C |  2 |
| Y | 207 | David Rickett        | - - A |  1 |
| Z | 206 | Kevan Gooding        | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Buzzards        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Trevor Elmy  beat  David Rickett  3:0 
 Trevor Elmy  beat  John Seabrook  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Kevan Gooding  3:0 
 Charles Law  beat  David Rickett  3:0 
 John Seabrook  beat  Rohan Richardson-Todd  3:1 
 John Seabrook  beat  Charles Law  3:0 
 David Rickett  beat  Rohan Richardson-Todd  3:0 
 Kevan Gooding  beat  Charles Law  3:1 
 Kevan Gooding  beat  Rohan Richardson-Todd  3:1 
 Britannia Buzzards won doubles: 3:0 
 Game Score:  15:18 

(results submitted 16/11/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Cormorants               |  3 |
-----------------------------------------------
| A | 209 | Peter Adams          | - - Y |  1 |
| B | 211 | Tim King             | Y - - |  1 |
| C | 210 | James Harris         | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Green                       |  7 |
-----------------------------------------------
| X | 297 | Nick Revell          | A B C |  3 |
| Y | 298 | Danny Steggles       | - - - |  0 |
| Z | 296 | Richard Wyatt        | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Rosary Green              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Peter Adams  beat  Danny Steggles  3:1 
 Tim King  beat  Danny Steggles  3:2 
 James Harris  beat  Danny Steggles  3:0 
 Nick Revell  beat  Peter Adams  3:0 
 Nick Revell  beat  Tim King  3:1 
 Nick Revell  beat  James Harris  3:0 
 Richard Wyatt  beat  James Harris  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Peter Adams  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Tim King  3:1 
 Rosary Green won doubles: 3:1 
 Game Score:  12:24 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Trimley C                          |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 326 | Chris Pulham         | - - - |  0 |
| B | 325 | Ian Sexton           | - X Z |  2 |
| C | 324 | Peter Riley          | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Pickwicks Stowmarket C             |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 290 | Johnny Clougherty    | A - - |  1 |
| Y | 289 | Mark Beaumont        | B - A |  2 |
| Z | 288 | Michael Chenery      | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Trimley C                 
-----------------------------------------------
Games Score:
 Ian Sexton  beat  Johnny Clougherty  3:2 
 Ian Sexton  beat  Michael Chenery  3:0 
 Peter Riley  beat  Michael Chenery  3:1 
 Peter Riley  beat  Mark Beaumont  3:1 
 Peter Riley  beat  Johnny Clougherty  3:0 
 Johnny Clougherty  beat  Chris Pulham  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Ian Sexton  3:2 
 Mark Beaumont  beat  Chris Pulham  3:0 
 Michael Chenery  beat  Chris Pulham  3:0 
 Trimley C won doubles: 3:2 
 Game Score:  20:18 

(results submitted 15/11/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrows                 |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 233 | Charles Law          | X - Y |  2 |
| B | 236 | Rohan Richardson-Todd| Y X - |  2 |
| C | 234 | Emmanuel Lynch       | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Meteors                  |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 333 | Phillip Dunnett      | - - C |  1 |
| Y | 336 | Colin Watts          | - - - |  0 |
| Z | 335 | John Leith           | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Sparrows        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Charles Law  beat  Phillip Dunnett  3:1 
 Charles Law  beat  Colin Watts  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Colin Watts  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Phillip Dunnett  3:1 
 Emmanuel Lynch  beat  Colin Watts  3:1 
 Phillip Dunnett  beat  Emmanuel Lynch  3:0 
 John Leith  beat  Emmanuel Lynch  3:0 
 John Leith  beat  Charles Law  3:0 
 John Leith  beat  Rohan Richardson-Todd  3:0 
 Britannia Sparrows won doubles: 3:2 
 Game Score:  18:17 

(results submitted 11/11/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Meteors                  |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 332 | Malcolm Peers        | - - Y |  1 |
| B | 335 | John Leith           | Y X Z |  3 |
| C | 333 | Phillip Dunnett      | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Hadleigh Owls                      |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 269 | Richard Oakes        | A - C |  2 |
| Y | 268 | Rupert Pyett         | - - - |  0 |
| Z | 270 | Nick Cox             | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Wherstead Meteors         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Malcolm Peers  beat  Rupert Pyett  3:2 
 John Leith  beat  Rupert Pyett  3:0 
 John Leith  beat  Richard Oakes  3:0 
 John Leith  beat  Nick Cox  3:0 
 Phillip Dunnett  beat  Rupert Pyett  3:1 
 Richard Oakes  beat  Malcolm Peers  3:1 
 Richard Oakes  beat  Phillip Dunnett  3:2 
 Nick Cox  beat  Phillip Dunnett  3:1 
 Nick Cox  beat  Malcolm Peers  3:0 
 Wherstead Meteors won doubles: 3:1 
 Game Score:  22:16 

(results submitted 10/11/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Cormorants               |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 209 | Peter Adams          | - Z Y |  2 |
| B | 211 | Tim King             | Y - Z |  2 |
| C | 210 | James Harris         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Trimley C                          |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 324 | Peter Riley          | A B C |  3 |
| Y | 325 | Ian Sexton           | - C - |  1 |
| Z | 326 | Chris Pulham         | C - - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Trimley C                 
-----------------------------------------------
Games Score:
 Peter Adams  beat  Chris Pulham  3:0 
 Peter Adams  beat  Ian Sexton  3:2 
 Tim King  beat  Ian Sexton  3:1 
 Tim King  beat  Chris Pulham  3:0 
 Peter Riley  beat  Peter Adams  3:2 
 Peter Riley  beat  Tim King  3:0 
 Peter Riley  beat  James Harris  3:1 
 Ian Sexton  beat  James Harris  3:0 
 Chris Pulham  beat  James Harris  3:2 
 Trimley C won doubles: 3:1 
 Game Score:  18:21 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Green                       |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 299 | Clive Wakeman        | X - Y |  2 |
| B | 297 | Nick Revell          | Y X Z |  3 |
| C | 296 | Richard Wyatt        | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Buzzards                 |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 205 | Bernard Ulph         | - - - |  0 |
| Y | 208 | John Seabrook        | - - - |  0 |
| Z | 206 | Kevan Gooding        | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Green              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Clive Wakeman  beat  Bernard Ulph  3:2 
 Clive Wakeman  beat  John Seabrook  3:0 
 Nick Revell  beat  John Seabrook  3:0 
 Nick Revell  beat  Bernard Ulph  3:0 
 Nick Revell  beat  Kevan Gooding  3:1 
 Richard Wyatt  beat  Kevan Gooding  3:1 
 Richard Wyatt  beat  John Seabrook  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Bernard Ulph  3:2 
 Kevan Gooding  beat  Clive Wakeman  3:1 
 Rosary Green won doubles: 3:1 
 Game Score:  28:10 

(results submitted 03/11/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Hadleigh Owls                      |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 268 | Rupert Pyett         | X - Y |  2 |
| B | 344 | Stephen Mason        | Y - Z |  2 |
| C | 269 | Richard Oakes        | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Pickwicks Stowmarket C             |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 290 | Johnny Clougherty    | - B C |  2 |
| Y | 288 | Michael Chenery      | - C - |  1 |
| Z | 289 | Mark Beaumont        | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Hadleigh Owls             
-----------------------------------------------
Games Score:
 Rupert Pyett  beat  Johnny Clougherty  3:1 
 Rupert Pyett  beat  Michael Chenery  3:0 
 Stephen Mason  beat  Michael Chenery  3:0 
 Stephen Mason  beat  Mark Beaumont  3:2 
 Richard Oakes  beat  Mark Beaumont  3:1 
 Johnny Clougherty  beat  Stephen Mason  3:0 
 Johnny Clougherty  beat  Richard Oakes  3:1 
 Michael Chenery  beat  Richard Oakes  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Rupert Pyett  3:0 
 Hadleigh Owls won doubles: 3:2 
 Game Score:  19:18 

(results submitted 02/11/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Buzzards                 |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 208 | John Seabrook        | X - - |  1 |
| B | 206 | Kevan Gooding        | Y X Z |  3 |
| C | 207 | David Rickett        | - Y X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Meteors                  |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 333 | Phillip Dunnett      | - - - |  0 |
| Y | 334 | Dave Godbold         | - - A |  1 |
| Z | 335 | John Leith           | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Wherstead Meteors         
-----------------------------------------------
Games Score:
 John Seabrook  beat  Phillip Dunnett  3:1 
 Kevan Gooding  beat  Dave Godbold  3:1 
 Kevan Gooding  beat  Phillip Dunnett  3:2 
 Kevan Gooding  beat  John Leith  3:0 
 David Rickett  beat  Dave Godbold  3:2 
 David Rickett  beat  Phillip Dunnett  3:1 
 Dave Godbold  beat  John Seabrook  3:0 
 John Leith  beat  David Rickett  3:0 
 John Leith  beat  John Seabrook  3:2 
 Wherstead Meteors won doubles: 3:0 
 Game Score:  20:19 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Trimley C                          |  2 |
-----------------------------------------------
| A | 326 | Chris Pulham         | - - - |  0 |
| B | 325 | Ian Sexton           | Y - - |  1 |
| C | 324 | Peter Riley          | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Green                       |  8 |
-----------------------------------------------
| X | 297 | Nick Revell          | A B C |  3 |
| Y | 299 | Clive Wakeman        | - - A |  1 |
| Z | 296 | Richard Wyatt        | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Rosary Green              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Ian Sexton  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Peter Riley  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Nick Revell  beat  Chris Pulham  3:0 
 Nick Revell  beat  Ian Sexton  3:0 
 Nick Revell  beat  Peter Riley  3:0 
 Clive Wakeman  beat  Chris Pulham  3:2 
 Richard Wyatt  beat  Peter Riley  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Chris Pulham  3:1 
 Richard Wyatt  beat  Ian Sexton  3:1 
 Rosary Green won doubles: 3:1 
 Game Score:  11:24 

(results submitted 31/10/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrows                 |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 236 | Rohan Richardson-Todd| X Z Y |  3 |
| B | 232 | Trevor Elmy          | Y X Z |  3 |
| C | 233 | Charles Law          | Z - X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Cormorants               |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 212 | Graham Shorrock      | - - - |  0 |
| Y | 210 | James Harris         | - C - |  1 |
| Z | 213 | Wendy Shorrock       | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Sparrows        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Rohan Richardson-Todd  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  James Harris  3:0 
 Trevor Elmy  beat  James Harris  3:2 
 Trevor Elmy  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Charles Law  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Charles Law  beat  Graham Shorrock  3:1 
 James Harris  beat  Charles Law  3:1 
 Britannia Sparrows won doubles: 3:0 
 Game Score:  28:6 

(results submitted 24/10/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Pickwicks Stowmarket C             | 10 |
-----------------------------------------------
| A | 290 | Johnny Clougherty    | X Z Y |  3 |
| B | 289 | Mark Beaumont        | Y X Z |  3 |
| C | 288 | Michael Chenery      | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Cormorants               |  0 |
-----------------------------------------------
| X | 211 | Tim King             | - - - |  0 |
| Y | 212 | Graham Shorrock      | - - - |  0 |
| Z | 213 | Wendy Shorrock       | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Pickwicks Stowmarket C    
-----------------------------------------------
Games Score:
 Johnny Clougherty  beat  Tim King  3:1 
 Johnny Clougherty  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Johnny Clougherty  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Tim King  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Michael Chenery  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Michael Chenery  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Michael Chenery  beat  Tim King  3:1 
 Pickwicks Stowmarket C won doubles: 3:0 
 Game Score:  30:2 

(results submitted 20/10/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Green                       |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 297 | Nick Revell          | X Z Y |  3 |
| B | 296 | Richard Wyatt        | Y - Z |  2 |
| C | 299 | Clive Wakeman        | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Meteors                  |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 336 | Colin Watts          | - B C |  2 |
| Y | 332 | Malcolm Peers        | - C - |  1 |
| Z | 335 | John Leith           | C - - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Green              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Nick Revell  beat  Colin Watts  3:0 
 Nick Revell  beat  John Leith  3:1 
 Nick Revell  beat  Malcolm Peers  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Malcolm Peers  3:0 
 Richard Wyatt  beat  John Leith  3:2 
 Colin Watts  beat  Richard Wyatt  3:2 
 Colin Watts  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Malcolm Peers  beat  Clive Wakeman  3:2 
 John Leith  beat  Clive Wakeman  3:2 
 Rosary Green won doubles: 3:0 
 Game Score:  24:15 

(results submitted 19/10/2022)


-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Cormorants               |  1 |
-----------------------------------------------
| A | 212 | Graham Shorrock      | - - - |  0 |
| B | 213 | Wendy Shorrock       | - - - |  0 |
| C | 209 | Peter Adams          | - - X |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Hadleigh Owls                      |  9 |
-----------------------------------------------
| X | 270 | Nick Cox             | A B - |  2 |
| Y | 344 | Stephen Mason        | B C A |  3 |
| Z | 269 | Richard Oakes        | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Hadleigh Owls             
-----------------------------------------------
Games Score:
 Peter Adams  beat  Nick Cox  3:2 
 Nick Cox  beat  Graham Shorrock  3:1 
 Nick Cox  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Stephen Mason  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Stephen Mason  beat  Peter Adams  3:1 
 Stephen Mason  beat  Graham Shorrock  3:2 
 Richard Oakes  beat  Peter Adams  3:0 
 Richard Oakes  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Richard Oakes  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Hadleigh Owls won doubles: 3:0 
 Game Score:  7:29 

(results submitted 18/10/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Trimley C                          |  2 |
-----------------------------------------------
| A | 323 | Tony Puerto          | - - - |  0 |
| B | 325 | Ian Sexton           | Y - - |  1 |
| C | 322 | Leslie Glanfield     | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrows                 |  8 |
-----------------------------------------------
| X | 236 | Rohan Richardson-Todd| A B C |  3 |
| Y | 234 | Emmanuel Lynch       | - - A |  1 |
| Z | 232 | Trevor Elmy          | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Sparrows        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Ian Sexton  beat  Emmanuel Lynch  3:1 
 Leslie Glanfield  beat  Emmanuel Lynch  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Tony Puerto  3:1 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Ian Sexton  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Leslie Glanfield  3:1 
 Emmanuel Lynch  beat  Tony Puerto  3:1 
 Trevor Elmy  beat  Leslie Glanfield  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Tony Puerto  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Ian Sexton  3:0 
 Britannia Sparrows won doubles: 3:1 
 Game Score:  10:25 

(results submitted 17/10/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Pickwicks Stowmarket C             |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 290 | Johnny Clougherty    | X - - |  1 |
| B | 289 | Mark Beaumont        | Y X Z |  3 |
| C | 341 | Richard Kear         | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Buzzards                 |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 207 | David Rickett        | - - - |  0 |
| Y | 208 | John Seabrook        | - - A |  1 |
| Z | 205 | Bernard Ulph         | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Buzzards        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Johnny Clougherty  beat  David Rickett  3:1 
 Mark Beaumont  beat  John Seabrook  3:1 
 Mark Beaumont  beat  David Rickett  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Bernard Ulph  3:0 
 Richard Kear  beat  Bernard Ulph  3:2 
 Richard Kear  beat  John Seabrook  3:0 
 Richard Kear  beat  David Rickett  3:1 
 John Seabrook  beat  Johnny Clougherty  3:0 
 Bernard Ulph  beat  Johnny Clougherty  3:0 
 Britannia Buzzards won doubles: 3:1 
 Game Score:  22:14 

(results submitted 13/10/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Hadleigh Owls                      |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 268 | Rupert Pyett         | - - Y |  1 |
| B | 269 | Richard Oakes        | Y X Z |  3 |
| C | 270 | Nick Cox             | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Trimley C                          |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 324 | Peter Riley          | A - C |  2 |
| Y | 322 | Leslie Glanfield     | - - - |  0 |
| Z | 325 | Ian Sexton           | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Hadleigh Owls             
-----------------------------------------------
Games Score:
 Rupert Pyett  beat  Leslie Glanfield  3:2 
 Richard Oakes  beat  Leslie Glanfield  3:2 
 Richard Oakes  beat  Peter Riley  3:2 
 Richard Oakes  beat  Ian Sexton  3:1 
 Nick Cox  beat  Ian Sexton  3:1 
 Nick Cox  beat  Leslie Glanfield  3:0 
 Peter Riley  beat  Rupert Pyett  3:2 
 Peter Riley  beat  Nick Cox  3:0 
 Ian Sexton  beat  Rupert Pyett  3:0 
 Hadleigh Owls won doubles: 3:0 
 Game Score:  23:17 

(results submitted 12/10/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Buzzards                 |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 208 | John Seabrook        | X - - |  1 |
| B | 207 | David Rickett        | Y X Z |  3 |
| C | 205 | Bernard Ulph         | Z - X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Cormorants               |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 210 | James Harris         | - - - |  0 |
| Y | 209 | Peter Adams          | - C A |  2 |
| Z | 211 | Tim King             | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Buzzards        
-----------------------------------------------
Games Score:
 John Seabrook  beat  James Harris  3:0 
 David Rickett  beat  Peter Adams  3:2 
 David Rickett  beat  James Harris  3:0 
 David Rickett  beat  Tim King  3:0 
 Bernard Ulph  beat  Tim King  3:1 
 Bernard Ulph  beat  James Harris  3:0 
 Peter Adams  beat  Bernard Ulph  3:1 
 Peter Adams  beat  John Seabrook  3:2 
 Tim King  beat  John Seabrook  3:1 
 Britannia Buzzards won doubles: 3:0 
 Game Score:  25:12 

(results submitted 11/10/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Meteors                  |  5 |
-----------------------------------------------
| A | 332 | Malcolm Peers        | - - - |  0 |
| B | 335 | John Leith           | - X Z |  2 |
| C | 336 | Colin Watts          | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Pickwicks Stowmarket C             |  5 |
-----------------------------------------------
| X | 290 | Johnny Clougherty    | A - C |  2 |
| Y | 289 | Mark Beaumont        | B - A |  2 |
| Z | 291 | Ray Perry            | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Wherstead Meteors         
-----------------------------------------------
Games Score:
 John Leith  beat  Johnny Clougherty  3:2 
 John Leith  beat  Ray Perry  3:0 
 Colin Watts  beat  Ray Perry  3:2 
 Colin Watts  beat  Mark Beaumont  3:1 
 Johnny Clougherty  beat  Malcolm Peers  3:0 
 Johnny Clougherty  beat  Colin Watts  3:2 
 Mark Beaumont  beat  John Leith  3:2 
 Mark Beaumont  beat  Malcolm Peers  3:0 
 Ray Perry  beat  Malcolm Peers  3:0 
 Wherstead Meteors won doubles: 3:2 
 Game Score:  19:22 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Rosary Green                       |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 297 | Nick Revell          | X Z Y |  3 |
| B | 299 | Clive Wakeman        | Y X Z |  3 |
| C | --- | --- CONCEDED ---     | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Pickwicks Stowmarket C             |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 290 | Johnny Clougherty    | - - * |  0 |
| Y | 341 | Richard Kear         | - * - |  0 |
| Z | 288 | Michael Chenery      | * - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Green              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Nick Revell  beat  Johnny Clougherty  3:0 
 Nick Revell  beat  Michael Chenery  3:0 
 Nick Revell  beat  Richard Kear  3:0 
 Clive Wakeman  beat  Richard Kear  3:1 
 Clive Wakeman  beat  Johnny Clougherty  3:2 
 Clive Wakeman  beat  Michael Chenery  3:0 
 Rosary Green won doubles: 3:0 
 Away Conceded games gained: 9 
 Game Score:  21:12 

(results submitted 10/10/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrows                 |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 236 | Rohan Richardson-Todd| - Z Y |  2 |
| B | 232 | Trevor Elmy          | Y - Z |  2 |
| C | 235 | Daniel Rees          | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Green                       |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 297 | Nick Revell          | A B C |  3 |
| Y | 296 | Richard Wyatt        | - - - |  0 |
| Z | 299 | Clive Wakeman        | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Sparrows        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Rohan Richardson-Todd  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Daniel Rees  beat  Clive Wakeman  3:2 
 Daniel Rees  beat  Richard Wyatt  3:1 
 Nick Revell  beat  Rohan Richardson-Todd  3:2 
 Nick Revell  beat  Trevor Elmy  3:0 
 Nick Revell  beat  Daniel Rees  3:1 
 Britannia Sparrows won doubles: 3:1 
 Game Score:  24:13 

(results submitted 05/10/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Cormorants               |  1 |
-----------------------------------------------
| A | 209 | Peter Adams          | - - Y |  1 |
| B | 213 | Wendy Shorrock       | - - - |  0 |
| C | 212 | Graham Shorrock      | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Meteors                  |  9 |
-----------------------------------------------
| X | 334 | Dave Godbold         | A B C |  3 |
| Y | 332 | Malcolm Peers        | B C - |  2 |
| Z | 333 | Phillip Dunnett      | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Wherstead Meteors         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Peter Adams  beat  Malcolm Peers  3:1 
 Dave Godbold  beat  Peter Adams  3:0 
 Dave Godbold  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Dave Godbold  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Malcolm Peers  beat  Wendy Shorrock  3:1 
 Malcolm Peers  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Phillip Dunnett  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Phillip Dunnett  beat  Peter Adams  3:0 
 Phillip Dunnett  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Wherstead Meteors won doubles: 3:0 
 Game Score:  4:28 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Trimley C                          |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 323 | Tony Puerto          | - o o |  0 |
| B | 324 | Peter Riley          | Y X Z |  3 |
| C | 325 | Ian Sexton           | - - X |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Buzzards                 |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 208 | John Seabrook        | A - - |  1 |
| Y | 207 | David Rickett        | - C a |  1 |
| Z | 205 | Bernard Ulph         | C a - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Buzzards        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Peter Riley  beat  David Rickett  3:2 
 Peter Riley  beat  John Seabrook  3:0 
 Peter Riley  beat  Bernard Ulph  3:2 
 Ian Sexton  beat  John Seabrook  3:0 
 John Seabrook  beat  Tony Puerto  3:1 
 David Rickett  beat  Ian Sexton  3:0 
 David Rickett  walkover  Tony Puerto  W/O 
 Bernard Ulph  beat  Ian Sexton  3:2 
 Bernard Ulph  walkover  Tony Puerto  W/O 
 Britannia Buzzards won doubles: 3:1 
 Game Score:  16:22 

(results submitted 04/10/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrows                 |  5 |
-----------------------------------------------
| A | 233 | Charles Law          | X - Y |  2 |
| B | 232 | Trevor Elmy          | Y X Z |  3 |
| C | 235 | Daniel Rees          | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Hadleigh Owls                      |  5 |
-----------------------------------------------
| X | 270 | Nick Cox             | - - C |  1 |
| Y | 344 | Stephen Mason        | - C - |  1 |
| Z | 269 | Richard Oakes        | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Hadleigh Owls             
-----------------------------------------------
Games Score:
 Charles Law  beat  Nick Cox  3:0 
 Charles Law  beat  Stephen Mason  3:2 
 Trevor Elmy  beat  Stephen Mason  3:1 
 Trevor Elmy  beat  Nick Cox  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Richard Oakes  3:0 
 Nick Cox  beat  Daniel Rees  3:0 
 Stephen Mason  beat  Daniel Rees  3:0 
 Richard Oakes  beat  Daniel Rees  3:0 
 Richard Oakes  beat  Charles Law  3:1 
 Hadleigh Owls won doubles: 3:1 
 Game Score:  17:18 

(results submitted 29/09/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Hadleigh Owls                      |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 268 | Rupert Pyett         | - - Y |  1 |
| B | 270 | Nick Cox             | Y - - |  1 |
| C | 269 | Richard Oakes        | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Rosary Green                       |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 297 | Nick Revell          | A B C |  3 |
| Y | 298 | Danny Steggles       | - - - |  0 |
| Z | 296 | Richard Wyatt        | - A B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Rosary Green              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Rupert Pyett  beat  Danny Steggles  3:0 
 Nick Cox  beat  Danny Steggles  3:0 
 Richard Oakes  beat  Richard Wyatt  3:1 
 Richard Oakes  beat  Danny Steggles  3:1 
 Nick Revell  beat  Rupert Pyett  3:0 
 Nick Revell  beat  Nick Cox  3:0 
 Nick Revell  beat  Richard Oakes  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Rupert Pyett  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Nick Cox  3:0 
 Rosary Green won doubles: 3:2 
 Game Score:  14:20 

(results submitted 28/09/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Buzzards                 |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 208 | John Seabrook        | - - Y |  1 |
| B | 206 | Kevan Gooding        | Y X Z |  3 |
| C | 207 | David Rickett        | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrows                 |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 236 | Rohan Richardson-Todd| A - C |  2 |
| Y | 234 | Emmanuel Lynch       | - - - |  0 |
| Z | 235 | Daniel Rees          | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Buzzards        
-----------------------------------------------
Games Score:
 John Seabrook  beat  Emmanuel Lynch  3:0 
 Kevan Gooding  beat  Emmanuel Lynch  3:0 
 Kevan Gooding  beat  Rohan Richardson-Todd  3:2 
 Kevan Gooding  beat  Daniel Rees  3:0 
 David Rickett  beat  Emmanuel Lynch  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  John Seabrook  3:1 
 Rohan Richardson-Todd  beat  David Rickett  3:1 
 Daniel Rees  beat  David Rickett  3:0 
 Daniel Rees  beat  John Seabrook  3:0 
 Britannia Buzzards won doubles: 3:0 
 Game Score:  20:14 

(results submitted 27/09/2022)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Meteors                  |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 336 | Colin Watts          | - Z - |  1 |
| B | 333 | Phillip Dunnett      | Y X Z |  3 |
| C | 335 | John Leith           | Z - X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Trimley C                          |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 325 | Ian Sexton           | A - - |  1 |
| Y | 324 | Peter Riley          | - C A |  2 |
| Z | 326 | Chris Pulham         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Trimley C                 
-----------------------------------------------
Games Score:
 Colin Watts  beat  Chris Pulham  3:2 
 Phillip Dunnett  beat  Peter Riley  3:2 
 Phillip Dunnett  beat  Ian Sexton  3:0 
 Phillip Dunnett  beat  Chris Pulham  3:0 
 John Leith  beat  Chris Pulham  3:0 
 John Leith  beat  Ian Sexton  3:2 
 Ian Sexton  beat  Colin Watts  3:2 
 Peter Riley  beat  John Leith  3:2 
 Peter Riley  beat  Colin Watts  3:1 
 Trimley C won doubles: 3:2 
 Game Score:  25:18 
nothing here!